Kemal Dinçer: "batiste, Akşam Çikip Maçini Oynayacak"

07.12.2012

Kemal Dinçer: "batiste, Akşam Çikip Maçini Oynayacak"

Fenerbahçe Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü Kemal Dinçer, Panathinaikoslu yöneticilerin gereken ödemeyi yapmasının ardından Mike Batiste'in takıma katıldığını bildirerek, tecrübeli bir oyuncu olan Batiste'in böyle şeylerden etkilenmeyeceğini ve bu akşamki maçta takımdaki yerini alacağını söyledi.

FB TV'ye açıklamalar yapan Kemal Dinçer Mike Batiste'nin Atina Havaalanı'nda alıkonması ve ardından yaşanan gelişmeleri, "Panathinaikos'un geçmiş yıllara dair ödemediği bir borç dolayısıyla Mike Batiste, Yunanistan'a girişte sorun yaşadı. Bu konuda Yunanistan'ı suçlamak doğru değil. Yaşadıkları ekonomik sıkıntı dolayısıyla bu tarz konulara haklı olarak çok dikkat ediyorlar. Yaşanan bu durum tamamen Panathinaikos'un hatası ile ilgili. Hatalarını anlamış olacaklar ki; sabah 09.00'da bankalar açılır açılmaz ödemeyi yaptılar ve Batiste şu an takıma katıldı, antrenmanda yer alıyor. Euroleague'in bu konularla ilgili biraz daha dikkatli ve duyarlı davranması gerekiyor. Batiste, çok deneyimli bir sporcu, bu tip şeylerden etkilenmez. Akşam da çıkacak, maçını oynayacak" cümleleriyle değerlendirdi.

Hedefimiz Final-Four

Fenerbahçe Ülker'in hedefinin Final-Four olduğunu yineleyen ve takımın her geçen gün daha iyiye gittiğini belirten Kemal Dinçer, "Dün akşam Euroleague A Grubu'nda rakiplerimizden Cantu, kendi sahasındaki maçta Real Madrid'i 76-70 yendi. Bizim bu akşamki amacımız, çıkıp oynayıp turu garantilemek. Sonraki maçı da rahat bir şekilde oynayıp kazanmak istiyoruz. Fenerbahçe Ülker'in hedefi Top 16'ya kalmak değil, her zaman daha da yukarıda olmak. Top 8, Final Four'dur bizim ilk hedeflerimiz. Fenerbahçe Ülker olarak her maçta daha da iyi oynuyoruz. Real Madrid ile oynadığımız maçı son periyottaki oyunumuz dolayısıyla kaybettik. Ancak bu akşam böyle olmayacak. Akşamki maça, oynayıp kazanmak ve turu garantilemek için çıkacağız" diye konuştu.