Kemal Dinçer: "oyuncularimiz Ve Teknik Ekibimize İnaniyoruz"

05.01.2013

Kemal Dinçer: "oyuncularimiz Ve Teknik Ekibimize İnaniyoruz"

Fenerbahçe Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü Kemal Dinçer, hücumda sezonun en iyi performansını oynamalarına rağmen, savunmada hataları yüzünden, dün akşamki Siena karşılaşmasından mağlup ayrıldıklarını söyledi.

Resmi İnternet Sitemize bir açıklama yapan Kemal Dinçer, camiaları büyük yapan özelliklerden birinin de zor günlerde birlik olmaktan geçtiğini vurgulayarak, kaliteli kadromuz ve kariyeri büyük başarılarla dolu olan Başantrenörümüz Simone Pianigiani’nin takımı hedeflerine ulaştıracağına inandıklarını kaydetti.

Sözlerine M.Siena maçını yorumlayarak başlayan Fenerbahçe Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü Kemal Dinçer, şu ifadeleri kullandı:

"Dünkü Siena karşılaşmasında hücumda sezonun en iyi maçını oynadık. Ancak savunmada bütün hafta çalışmış olduğumuz düzeni oturtamadık, gerekli sertliği de gösteremedik. Karşılaşmanın büyük bölümünü hep önde götürmüş ve de 4. Period da 9 sayı öne geçmiş olmamıza rağmen hiç hesapta olmayan bir mağlubiyet aldık. Hepimiz tabii ki çok üzgünüz, ancak bizim görevimiz üzülmek, mağlubiyetlere kahrolmak değil, ayakta kalmak, hatalarımızı iyi analiz edip çalışarak bugünlerin üstesinden gelmek. Bu süreçte oyuncuların ve teknik ekibin kendilerine olan güveninin devamı çok önemli. Camiaları büyük yapan özelliklerden biri her maçta tribünleri doldurmak ise bir diğeri de kötü günlerde de hep birlikte olmak ve takıma destek vermektir. Fenerbahçe camiası çok zor şartlarda dahi bu özelliğini defalarca gösterdi. Bugün de böyle bir gün. Euroleague’de ilk etapta da zor günler geçirdik ancak sporcularımızın performansına, taraftarımızın inancı ve desteği de eklenince geçen sene kıyısından döndüğümüz Top 16 ya bu sene yükselmeyi başardık. Euroleague’nin bu yeni formatında çok uzun bir maraton içerisindeyiz. Buna ek olarak Beko Ligi’ndeki program da eklenince, bu çok yoğun maç temposunda önemli olan ayakta ve güçlü kalmak, olumsuzluklardan ders çıkarmak ve geleceğe hazırlanmak. Dünkü karşılaşmanın üzerinden 72 saat geçmeden ligdeki en büyük rakiplerimizden Anadolu Efes ile deplasmanda oynayacağız. Takımımız şu anda ligin lideri, bu karşılaşma Play – Off eşleşmeleri ve saha avantajı kazanmak için çok önemli. Şimdi bunu düşünüyoruz ve bugün çalışmalara başlıyoruz. Koçumuz Simone Pianigiani, İtalya Ligi’nde kırılması güç rekorlar kırıp, Euroleague’de de çok büyük başarılar elde etmiş, günün 12 saatini salonda geçiren, her an basketbolu yaşayan,  devamlı çalışan, çalışmaya inanan Avrupa basketbolunda herkesin çok takdirini kazanmış, çok başarılı bir koç. Kendisinin ekibiyle birlikte durumu en iyi şekilde analiz edip hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacağına inanıyoruz.