Kibris'ta "büyük Fenerbahçe Yürüyüşü"

27.01.2014

Kibris'ta "büyük Fenerbahçe Yürüyüşü"

KKTC Fenerbahçeliler Derneğimizin Lefkoşa’da düzenlediği ’Büyük Fenerbahçe Yürüyüşü’ne yüzlerce taraftarımız katıldı. Yürüyüşte Yargıtay’ın Başkanımız ve yöneticilerimiz hakkında verdiği onama kararı protesto edildi.


Coşkuner Beer Garden’da  dün saat 15.00’te toplanmaya başlayan  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dört bir yanından başkent Lefkoşa’ya akın eden Fenerbahçeliler, saat 16:00’da ’Büyük Fenerbahçe Yürüyüşü’ ne başladı. Dereboyu Mevkii’nden Girne Kapısı’ndaki Atatürk büstüne kadar Aziz Yıldırım lehinde sloganlar,  pankartlar, meşalelerle gelen grup burada yapılar basın açıklamasının ardından yine sloganlar atarak dağıldı. Fenerbahçe Kongre Üyesi Göksun Çam’ın okuduğu basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi:


"Değerli tarafsız Türk kamuoyu tarafından çok iyi bilinmesini isteriz ki, 3 Temmuz 2011’den başlayarak değil, kuruluşumuz olan 1907’den bu yana Fenerbahçe Spor Kulübü’ne taraf olan bizler ayni zamanda da evrensel hukuka, adil yargılamaya, sporcularımızın sahalarda gösterdiği alın teri ve emeğe, haksızlıklara karşı olan mücadeleye ve de kulübümüzün siyaset üstü, Cumhuriyetimizin kazanımları yolundaki bağımsız duruşuna tarafız. Dün yargının vermiş olduğu sözde örgüt ve şike kararları, 3 Temmuz operasyonunun kimler tarafından yapıldığının bir tescilidir. Bizler de Büyük Başkanımız Aziz Yıldırım’ın önderliğini yaptığı bu örgütün birer mensubu olduğumuz için gurur ve onur duyuyoruz. Başkanımızın 3 Temmuz sürecinde ısrarla dile getirdiği ’Bu bir şike davası değildir, memleket elden gidiyor’ dediği zaman da bizim ne denli haklı olduğumuzu son zamanlarda yargıda yaşanan olaylardan tüm Türkiye anlamıştır. Fenerbahçe taraftarının ne derece birbirine bağlı, ne derece büyük bir sivil toplum örgütü olduğunu ve Cumhuriyetimize ve Başkanımıza uzatılan ellerin tüm Fenerbahçe taraftarlarına uzatıldığını,  birlik ve beraberlikle, Cumhuriyetimize ve Başkanımıza bağlılığımızla tüm Türkiye’ye ve Dünyaya bir kez daha göstereceğiz. Bizler de bu ulu çınarın, bu büyük Fenerbahçe Cumhuriyetinin birer üyesi olduğumuz için gurur duyar ve bugüne kadar göstermiş olduğumuz direnişimizin, haklı mücadelemizin şu ana kadarki kısmının bir fragman, bundan sonra yapacaklarımızın da yüzyıllar boyu unutulmayacak ve tarih sayfalarında yerini altın harflerle yazdıracak bir film olacağını, tüm dünyanın da olacaklara şahitlik edeceğinin bilinmesini ister, bu doğrultuda mücadele eden Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyelerimize desteğimizin her şart altında ve her gün daha da artarak devam edeceğinin bilinmesini isteriz.


Unutulmamalıdır ki;


Şimdi bu ulu çınarın dallarını budamaya, kırmaya çalışanlar, gün gelecek güneşi görmek için yine bu çınarın tepesine çıkmak zorunda kalacaklardır.
Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe…"