Kjaer: "üzerimdeki Baski Kendime Güvenimi Artiriyor"

02.07.2015

Kjaer: "üzerimdeki Baski Kendime Güvenimi Artiriyor"

Fenerbahçemizin yeni transferi Danimarkali Simon Kjaer, Türkiye’ye gelen en pahalı savunmacı olmasının üzerinde doğal olarak bir baskı kurduğunu, ancak bu baskınını kendisine olan güveni artırdığını söyledi.

 

Takımımızın bugün gerçekleştirdiği sabah antrenmanı sonrasında bir basın toplantısı düzenleyen Simon Kjaer, Topuk Yaylası Tesislerimizi övgüler yağdırdı. Tesisler ve kampı, “Gerçekten bugünün kadar gördüğüm en iyi tesisler.Çok güzel bir tesis. İhtiyacımız olan, işimizi kolaylaştıracak her şey var. Takımla ilk kez tam olarak bugün antrenman yaptım. Benim için yoğun ama güzel bir antrenmandı. Şu ana kadar her şey yolunda”  cümleleriyle değerlendiren Kjaer, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

 

Bruno Alves’i çok kaliteli vegüçlü bir oyuncu şeklinde tanımlayan Kjaer, “Alves’e karşı birkaç maç yaptım. Beraber oynamak güzel olacak. Ancak henüz savunmada veya takımın başka mevkilerinden kimin oynayacağı belli değil. Buna hocamız karar verecek” dedi.

 

Transferi hakkında detayları da aktaran Kjaer, “Hocayla konuşmak, sportif direktör ile konuşmak benim için önemliydi. Bunun için İstanbul’a geldim. Planlara, kulübün beklentilerine dair konuştuk. Fenerbahçe’nin dev ve yüksek seviyede oynayana bir kulüp olduğunu biliyordum. Bunu gözlemlemek için geldim. Ailemle birlikte geldim. Onlar da muhtemel yaşayacakları yeri görmek istediler. Çünkü bizim için bir bilinmezdi ve İstanbul’u görmek istedik. Eşimle konuştuk, İstanbul’da yaşamak için sabırsızlandığını söyledi. Eşim bana bunu dedikten sonra Fenerbahçe’ye evet demek benim için çok zor olmadı” diye konuştu.

 

Geçtiğimiz Nisan ayında Fenerbahçemize yapılan hain silahlı saldırının transferi öncesinde kendinde bir soru işareti yaratıp yaratmadığı sorulduğunda ise Kjaer, “Tabii bu önemliydi. Ben ve ailem adına bu kadar önemli bu teklifi duyduğumda aklıma genle noktalarda biriydi bu. Kulüple konuştuğum ilk konu da buydu. Bana son derece samimi davrandılar ve bir daha böyle bir olayın yaşanmayacağına dair garanti verdiler, ikna ettiler. Hiç güzel bir şey değildi Türkiye’nin imajı açısından. Umarım herkes gerekli önlemleri alır ve bir daha böyle bir olayın yaşanmaması için gerekli şeyleri yaparlar” diye konuştu.

 

Türkiye’ye gelmiş en pahalı savunmacı olduğu hatırlatıldığında ise Kjaer, “Elbette bir sorumluluk hissediyorum. Böyle bir sorumluluk olması da normaldir. Benden beklentileri gayet iyi biliyorum. Bana güven duymalarından dolayı da mutluyum. Elbette bir baskı olacak. Ama bu baskı benim kendime olar güvenimi daha da artırıyor. 2 yıl Fransa’da güzel sezonlar geçirdim. Almanya ve İtalya’da da güzel sezonlar geçirdim. Baskıları biliyorum. Ancak Takımımla birlikte tüm zorlukların altından kalkacağız” diye konuştu.

 

Galatasaray maçları sorulduğunda ise Simon Kjaer, “O maçı sabırsızlıkla beklediğimi söyleyebilirim. Türkiye’nin en önemli derbisi. Ama İtalya’daki Roma-Lazio derbisinden büyük bir debi mi onu merak ediyorum. O derbiden daha büyük bir derbi olacağını  düşünüyorum. Ama şimdi konuşmak yeri değil. O maç günü geldiğinde, maçtan önce konuşma fırsatımız olacak. O maçı sabırsızlıkla bekliyorum” diye konuştu.

 

Şampiyonlar Ligi hakkında ise Kjaer, “Benim buraya gelmemdeki en önemli sebeplerden biri de Şampiyonlar Ligi ihtimaliydi. Ön eleme maçları zor olacak ancak takımımla birlikte iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Bizim için en önemli hedeflerden biri. Ben burada başarı için bulunuyorum. Biz sadece lig şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi’ne kalabilmeyi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Normal hayatında sakin sahada ise sert biri olduğunu ifade eden ve “Sahada forvetlere karşı davranışlarımla dışarıda insanlara karşı davranışlarım farklıdır” diyen Kjaer, Türkiye Ligi hakkında çok fazla bilgiye sahip olmadığını belirterek, “Türkiye ilgi ile ilgili duyduğum tek şey sert ve zorlu bir lig olduğu. Ama sabırsızlanıyorum. Yüksek kalitede bir lig olduğunu biliyorum. Üst düzey maçların oynandığının biliyorum. Benim için güzel bir tecrübe olacak. Türk liginin sertliğini Kendim için bir avantaja çevirebilirim” diye konuştu.