Kocaman: "2 Puan Kaybetmenin Üzüntüsü İçindeyiz"

01.04.2012

Kocaman: "2 Puan Kaybetmenin Üzüntüsü İçindeyiz"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Trabzonspor karşısında iyi oynamalarına rağmen 2 puan kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını ifade etti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Bu kadar fırsattan sonra 2 puan kaybetmenin üzüntüsü ve sıkıntı var üzerimizde. İlk yarı, tamamen bizim istediğimiz şekilde ve bizim kontrolümüzde geçti. Öne de geçtik ve golden sonra Caner'in anlamsız sarı kartı ikinci yarıdaki dengemizi bozdu. Hakem için demiyorum yanlış anlaşılmasın. İkinci yarıda ritmi ev sahibi ekip tuttu. Trabzonspor'un eşitliği bulduktan sonra öne geçebilecek pozisyonları da vardı. Maçın bütününe bakıldığı zaman 10 kadar gol pozisyonumuz var. Trabzonspor gibi zorlu bir deplasmanda bu kadar pozisyon bulmak kolay değildi, biz bunu kolaylaştırdık ama atmayı başaramadık. Bunun ve 2 puan kaybetmenin üzüntüsü var üzerimizde" dedi.

Top kayıpları ile ilgili ise Kocaman, "Bazen maçlardan sonra basit top kayıpları ile ilgili yorumlar yapıyoruz. Oyuna kaleciden veya savunmadan başlamak bizim oyunumuzda çok etkili oluyor. Oyuna stoperlerle başlamak bazen de riskli oluyor. Bugün oyunun geriden kurmanın çok faydalarını gördük ancak 2 tanesinde de zararını gördük. Ama biz böyle oynamazsak bu oyun inşa edilmiyor. Bazen bu sıkıntılara göz yummak ve hataların azalmasını beklemek benim teknik direktörlük tarzıma uyuyor. Bu hatalardan canımız da yanabilir ama bunları azaltınca oyunu kontrol altına alıyoruz. Hataları azaltmak için üstüne gitmek gerekiyor" diye konuştu.

Emre'nin oynamamasını antrenör tercihi olarak değerlendiren Kocaman, Alex'le ilgili yarın daha net bir bilgi ve anlamlı tespitler olacağını söyledi.