Kocaman:"3 Puan Her Şeyden Önemliydi"

29.01.2012

Kocaman:"3 Puan Her Şeyden Önemliydi"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, oyun olarak iyi olmadıkları maçtan skor olarak iyi bir sonuçla ayrıldıklarını söyledi ve ekledi: "Neticede 3 puan her şeyden daha önemliydi. Galatasaray'la puan farkını 2'ye indirdik. Temel amacımız Samsun'dan 3 puanla dönüp, Beşiktaş maçından sonra lige yeniden başlamak" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Dönem itibariyle futbol adına zor günler yaşanıyor. İBB maçında uzun zaman görmediğim kadar düşük mücadele ve oyun vardı. Maçtan evvel de söyledim; merak ettiğim şey takımın nasıl reaksiyon vereceğiydi. Bu sıkıntılı sonuç takımı geriye çekebilir, toparlanmak zor olabilirdi. Oyun olarak iyi değildi ama skor olarak iyi bir maç oldu. İlk yarıda iyi işler yaptık ve skoru bulduk, artırabilecek çok da pozisyon bulduk. Mersin İdman Yurdu topun değerini bilen tecrübeli futbolculardan kurulu bir takım. Ancak ilk yarı itibariyle karşısında kolay pozisyon bulduğumuz, kolay rakiplerden biri olarak gözüktü. İkinci yarı oyuna ortak olmak isteyeceklerini biliyorduk ama biz buna ne kadar izin verecektik? Bunu konuştuk soyunma odasında da. İkinci yarı dağınık gözüktük ve rakibi oyunun içine çektik. Golü de yiyince gerilim dolu bir maç oldu. Mersin eşitlik için çaba gösterdi, biz ise farkı artırmak için. Ama dağınıktık. İlk yarıdaki derli toplu oyunu gösteremedik" diye konuştu.

Galibiyetin önemine değinen Kocaman, "Neticede 3 puan her şeyden daha önemliydi. Galatasaray'la farkı 2 puana indirdik. Temel amacımız Samsun'dan 3 puanla dönüp, Beşiktaş maçından sonra lige yeniden başlamak amacındayız. Rakamlara önem veriyorum, bu tip rakamlar da aklıma gelmiyor ama 1000. galibiyet hayırlı uğurlu olsun. Dönemeç olacak bir rakam bu. Umarım önümüzdeki yıllarda 1000 galibiyet daha erken gelir. Bundan başka söylenecek temenni de yok" dedi.

Sow'un transferi ile ilgili ise Kocaman, "Sow istediğimiz bir oyuncuydu. Umarım biz ve kendi adına hayırlı olur. Hem biz mahcup olmayız, hem de bu yatırım karşılığı anlamında mahcubiyet yaşatmaz ve doğru bir transfer olur. Hafta içinde gelmesi gerekiyor Sow'un, ancak milli takım sorunları ve Senegal'de yaşanan sorunlardan dolayı aksilik çıkma ihtimalini barındırıyor. Perşembe burada olacak aksilik olmazsa. İkinci transfer kafamızda var ama gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğimizi göreceğiz" açıklamasında bulundu.