Kocaman:"bazen Kağit Üzerindeki Avantajlar Gerçekleşmiyor"

23.10.2011

Kocaman:"bazen Kağit Üzerindeki Avantajlar Gerçekleşmiyor"

Sportif Direktörümüz ve teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Galatasaray’ın Trabzonspor’un Bursa’nın puan kaybettiği bir haftada kazanmaları gereken bir maçtan beraberlikle ayrıldıklarını ifade ederek, "Galibiyet için her şey hazır görünüyordu. Ama bazen kağıt üzerindeki avantajlar gerçekleşmiyor" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman "Yarın Beşiktaş’ın maçı var. Galatasaray’ın Trabzonspor’un Bursa’nın puan kaybettiği bir haftaydı. Kendi sahamızda son zamanlarda sıkıntıları olduğu düşündüğümüz, öyle gösterilen bir takımla oynayacaktık. Galibiyet için her şey hazır görünüyordu. Ama bazen kağıt üzerindeki avantajlar gerçekleşmiyor. Rakiplerimizin puan kaybettiği haftada arayı açmanın ötesindeydi benim için bu maç. Psikolojik olarak rahatlamanın ötesinde ligin psikolojik liderliğini alacaktık. Oyun anlamında Mersin maçı ve geride kalan haftalar düşünüldüğünde en derli toplu oyunlarımızdan biriydi. Takımın arzulu oyunu ve topu doğru şekilde kullanmayı seçmeleri artıydı" diye konuştu.

Dia’nın sakatlığı ile ilgili ise Aykut "Dia’nın durumuyla ilgili net bilgi gelmedi. İlk izlenim omuzunda çıkık olabileceğiyle ilgili. İnşallah olmaz ama ilk tanı bu" dedi.
 
Şehitler için yapılan tepkilerle ilgili de konuşan Kocaman, "Tüm gün maç seyrettik. Tüm maçlarda, maç öncesi, içi, sonrası yaşayan bir görüntüydü. Sadece bizim için değil. İlk olayları kınıyoruz. Üzüntülü öfkeliyiz. Sorumlular, ülkeyi yönetenler, yönetmeye talip olanlar bu işi sonuca bağlamalı. Bugün yaşanan doğal afet oldu sıkıntılı oldu. Yakınlarını kaybedenlenlere Allah’tan sabır, yaralılara acil şifa diliyoruz" diye konuştu