Kocaman: "bursa Maçina Adapte Olmamiz Gerekiyor"

07.12.2011

Kocaman: "bursa Maçina Adapte Olmamiz Gerekiyor"

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Galatasaray karşısında istedikleri gibi oynayamadıklarını belirtti ve bir an önce Bursa maçına adapte olmaları gerektiğini söyledi.

 Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Galatasaray'ı kutluyorum. Yapılması gerekenlerin çoğunu yaptılar. Oyuna çok sert başladılar. Özellikle sertliğe karşılık veremememiz ilk yarıdaki gidişatı çok etkiledi. Bizim yapmamız gereken şey önde baskı ve daha önemlisi basit top kayıplarını minimuma indirmekti. İkisini de başaramadık. Ne baskı yapabildik, ne de basit top kayıplarını minimuma indirebildik. Bu durum da Galatasaray'a istediği ortamı yakalattı. İlk yarının Galatasaray açısından böyle olacağını biliyorduk. Tahmin etmediğimiz standardımızın bu kadar altında kalacağımızdı. Oyunun bütün gidişatını etkiledi" dedi.

Basit top kayıpları yaptıklarını söyleyen Kocaman, "Yerleşim, teknik ve taktik, önemli şeyler. Göz ardı etmeyelim. Maçın belirleyici faktörü Galatasaray'ın istekli ve sert futboluna karşı koyamamamızdı. Bizim gibi tecrübeli bir takım bu kadar basit top kaybıyla oynarsa, yerleşim, teknik ve taktik sorunlar varsa; daha da artıyor. Bu, ilk yarının net göstergesi oldu. İkinci yarı kaybedeceğimiz bir şey olmadığından topu yere indirdik. Esas olan ikinci yarıda gol aramaya ve top oynamaya başladık" diye konuştu.

Bursa maçını düşünmeleri gerektiğini ifade eden Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz, "Üzgünüz. Bunu burada bitirip Bursa maçını düşünmeliyiz. 3'lü sert grup daha var. Hoş bir laf değil ama burada bitti bu. Hemen Bursa maçına adapte olmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.