Kocaman: "büyük Takim Olma Refleksini Gösterdik"

08.08.2012

Kocaman: "büyük Takim Olma Refleksini Gösterdik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Vaslui deplasmanında önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Bu maçta büyük takım olma refleksini gösterdik" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "En önemlisi büyük takım refleksi göstermek zorunluluğumuzdu. Burada buna ihtiyacımız vardı ve bunu gösterdik. Kendi sahasında hiç yenilmemiş bir takip karşısında hem de morallilerken bu sonucu almamız önemliydi. Moral bozmak için her türlü ortam varken bu sonucu almak önemliydi" diye konuştu.

İlk golü bulmalarının ardından hemen kendi kalelerinde gol görmeleri içinse Kocaman, "Dünyada oynanan her maçta her takımın yaşadığı sorunları yaşıyoruz. Bu anlamdaki eleştiriler hep aynı. Bizim takımlarımız için eleştiriler hep aynı. İstiyorlar ki bizim takımlarımız topu alacak, oynayacak, atacak, atacak, atacak, atacak... Böyle olmuyor" şeklinde konuştu.

Volkan'ın penaltı kurtarışını değerlendiren Aykut Hoca, "Maçın genelinde büyük sıkıntılar olmadı ama sıkıntı yaşadığımız anlar da oldu açıkçası bunu görmek lazım. Penaltıya özellikle değinmek lazım. Olmayan bir pozisyonda ilk duran toptan ikinci duran topa götürdü pozisyonu hakem. Volkan belki bizim biraz daha zorlanacağımız bir konuma gidecek maçın oralara gitmesini engelledi penaltıyı kurtararak" yorumunda bulundu.

Takım savunmasının önemeni değinen Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "En önemli şey takım savunması. Bunu yükseltmek için özellikle çalışmamız lazım. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde bu seviye çok daha yukarılarda. Bunun için sürekli çalışıyoruz zaten. Bir takım alışkanlıkları yerleştirmek ve geliştirmek çok da kolay olmuyor. Yavaş yavaş bunu sağlayacağız" dedi.

"Top oyundayken senaryo istediğimiz gibiydi" diyen Kocaman sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

"Biraz daha agresif bir takım olması yönünde kadro seçiminde bulunduk. Hem top kapma hem de top kullanma konusunda ilk maçta eksik kalmıştık. Buna göre bir kadro seçtik. Bunlar top oyuna girene kadar konuşulan her şey senaryodur. Bugün top oyundayken senaryo bizim istediğimiz gibi oldu."