Kocaman: "derbiler Türk Futbolunun Bayramidir"

29.04.2012

Kocaman: "derbiler Türk Futbolunun Bayramidir"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Beşiktaş ile hafta sonunda önemli bir maç oynayacaklarını ifade etti. Derbilerin Türk futbolunun bayramı olduğunu belirten Kocaman, Beşiktaş'ı en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi.

Derbi öncesi  "Maç Günlüğüne" açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Beşiktaş'ı ağırlamanın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, "Yine bir derbi de, ezeli rakip ebedi dostumuz Beşiktaş'ı ağırlamanın heyecanını yaşıyoruz. Her şeyden önce konuklarımıza, sevgili kardeşim Tayfur Havutçu'ya, teknik heyetteki arkadaşlarımıza, futbolcu kardeşlerimize şimdiden stadımıza 'hoş geldiniz' demek istiyorum. Umarım bu derbi sportmenlikle, centilmenlikle, iyi futbolla hatırlanır. Taraftarımızın da Beşiktaş'ı en iyi şekilde ağırlayacağını biliyorum" dedi.

Fenerbahçe açısından bu sezonun diğer sezonlardan farklı olduğunun altını çizen Kocaman, "Bu sezon kulübümüz açısından, camiamız açısından daha önceki sezonlardan daha farklı bir sezon. Yaşadığımız süreç tüm kulüpleri olduğu gibi Fenerbahçe'yi de derinden etkiledi. Ama Topuk Yaylası'nda hep birlikte yaktığımız ateş bu aileyi bir arada tuttu. Eşi benzeri görülmemiş bir kenetlenme yaşadık. Yaşamaya da devam ediyoruz. Futbolcularımız alın terlerini hiçe sayanlara karşı, başarılarını ellerinden almaya çalışanlara karşı başkaldırdılar. Çok iyi başladığımız ve uzun sure lider götürdüğümüz sezonu ikinci sırada bitirdik. Süper Final'e iki önemli derbi galibiyetiyle başladık. Bugün üçüncü galibiyetimizi almak ve hedeflerimizi kovalamaya devam etmek istiyoruz. Taraftarlarımızın da desteğiyle bunu da başaracağız.  Kadromuzdaki tüm oyuncularımızın kalitesine, yeteneğine ve her şeyden önemlisi Fenerbahçe'ye olan aşklarına kefilim. Sizler de onlara güvenin, bu zorlu yolculukta onların yanlarında olmaya devam edin. Güzel günler yakindir.  Hep söylüyoruz, Derbiler Türk futbolunun bayramlarıdır. Gelin bu bayramı hep birlikte kutlayalım.  Gelin hep beraber 'Fenerbahçeli olmak ne güzel bir şey' diye haykıralım. İyi seyirler, sevgiler."