Kocaman: "devre Sonunda Bozulan Ritmimizi Bulamadik"

02.02.2012

Kocaman: "devre Sonunda Bozulan Ritmimizi Bulamadik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, karşılaşmaya golle başladıklarını ancak maçta 1-1 eşitliğin ardından bozulan ritimlerini yakalamadıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ilk olarak karşılaşmayı değerlendiren Aykut Kocaman, "Maça golle başladık. Samsunspor maça istekli başladığını göstermişti. İlk atağımızda golü bulduk. Bu bizim için avantajdı. İlerleyen dakikalarda golü izleyen yarım saatlik periyotta farkı artıracak çalışkanlığı yarattık ama bunu beceremedik. Devrenin sonuna doğru Samsunspor baskısı, oyun gücü ve sertliği ile beraberliği yakaladı. Kalemize daha çok gelmeye başladılar. Devre arasına girerken cebimizdeki üç puan yere düştü. Devre sonunda bozulan ritmimizi bulamadık. 2-1'den oyunu çevirebilecek çabamız ve gücümüz de olmadı. Askine Samsunspor kontrataklarda daha verimli oldu. Samsunspor'u kutluyorum'' dedi.

Golü bulduktan sonra geriye çekilmelerinin kendi tercihleri olmadığını söyleyen Kocaman, "Birincisi bu tip durumlarda takımlar arasındaki en önemli şey güç farkıdır. Golü atan takım bunu korumasını becerebilen bir takımsa oyunu sürdürür. Bizim yapamadığımız kontrollü oyundan çok ikinci golü bulabilecek organizasyonları yaratamamaktı" diye konuştu.

Oyuna Alex'le başlamamasıyla ilgili soruyu Kocaman, "Ligin ikinci yarısı 4 Ocak'ta başladı. 3 gün sonra Beşiktaş maçı oynayacağız. Bir ayda 8 lig, bir kupa karşılaşması oynadık. Bütün takımlar için yoğun geçen bir maç trafiği bu. Bu dinlendirmeyi pek çoğu için yapabilsem keşke. Alex son derece yıpranan oyunculardan biriydi. Beşiktaş maçı için dinlendirdik. Bu sene ekstra bir lig oynanıyor. En önemli etken de 34 maçtan sonra yukarıdaki 4 takımın şampiyonluk serisi oynayacak olması. 4 takım at başı gibi gidecek görünüyor. O döneme en diri girecek olan bir nebze de olsa avantaj sağlayacak gibi" dedi.

Takımın yeni transferlerinden Sow'un bu akşam geleceğini ve yarın idmana çıkacağını söyleyen Kocaman, Senegalli oyuncunun büyük ihtimalle Beşiktaş maçında oynayacağını sözlerine ekledi.