Kocaman: "en İyi Oyunlarimizdan Birisini Oynadik"

16.01.2012

Kocaman: "en İyi Oyunlarimizdan Birisini Oynadik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Manisaspor karşısında son zamanlarda oynadıkları en iyi oyunlarından birisini oynayarak, son topta galibiyeti elde ettiklerini ifade etti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Bazen top 5 kişinin ayağının altından geçip gol oluyor. Bazen de bugün olduğu gibi çok net vuruşlar gol olmuyor. Son zamanların en iyi oyunlarından birisini oynadık. İlk yarı son derece iyiydik. Yapması gereken her şeyi yaptı futbolcu arkadaşlarım. İkinci yarı aynı oyunu devam ettirdik ve golü bulduk ama arkasından Manisaspor’un maçtaki ilk atağı golle sonuçlandı. Tekrar ataklara devam ettik, zaman zaman atak da atak yedik. Son dakikada gelen gol oyunun bize armağanı oldu. Son top çok başarılı oynadığımız oyunun ödülü oldu" dedi.

Forvet transferi konusunda Nobre ve Sow’un isimlerinin gündemde olmasıyla ilgili soru üzerine "Son durum sizin söylediğiniz gibi. Söylediğiniz isimler gündemimizde. Bu hafta içinde yol alınır" diye cevap veren Kocaman, Semih-Nobre takası doğru mu sorusuna ise "Buna cevap vermem doğru değil" cevabını verdi.

BASIN TOPLANTISI

Aykut Kocaman, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında Galatasaray’ın galibiyet aldığı haftada, Manisaspor gibi uzun zamandır kazanamayan, galibiyete motive olmuş bir rakibe karşı mücadele ettiklerini söyledi.
 
Kazanma arzularının yanında iyi futbol oynadıklarını, futbolun doğrularını yerine getirdiklerini kaydeden Kocaman, şöyle konuştu:

"Sezon başından beri deplasmandaki en iyi oyunumuzu oynadık. Kazanmanın dışında iyi futbol için Fenerbahçeli futbolcular sahada her şeyi yaptılar. Golü attığımız dakikaya kadar sahanın her yerini kullanmaya çalışan, yapılması gereken her şeyi yapan takım vardı. Her şey yolunda gidiyor derken, rakibin ilk atağında golü geldi. Bu bizi demoralize etti. Ancak buna rağmen oyundan kopmadık ve sportif anlamdaki saldırgan tablomuz devam etti. Bu süreçte Manisaspor’un atak girişimleri vardı. Karşılıklı gelen giden toplar vardı. Sonunda rakibin kendi kalesine attığı golle kazandık.

Genç oyuncu Recep Niyaz ile ilgili Kocaman, "Bienvenu oyundan düşmüştü. Recep, çok becerikli ve gol şansı olan bir oyuncu. Ancak çok genç ve tecrübesiz. Temel futbol özellikleri yüksek bir oyuncu, orayı karıştırabilir ve gol becerisi yüksek olduğu için oyuna aldım, temel dürtü buydu. Fenerbahçe’yle ilk maçıydı, onun için çok büyük bir serüven başlıyor" dedi.

Nobre’nin transferine ilişkin soruya ise Kocaman, "Lafı dolandırmaya gerek yok. Nobre ilgi alanımızda. Ancak transfer nereye kadar evrilir, birkaç gün içinde netleşir" diye cevap verdi.