Kocaman: "fenerbahçe Kalitesi Ve Yüksek İrade Galibiyeti Getirdi"

16.09.2011

Kocaman: "fenerbahçe Kalitesi Ve Yüksek İrade Galibiyeti Getirdi"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ligin en zorlu deplasmanlarından biri olan Gaziantep'te,  Fenerbahçe kalitesi ve yüksek bir iradeyle galip geldiklerini söyledi.

Maç sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalar yapan ve ilk olarak maçı değerlendiren Aykut Kocaman, "Her maç birbirinden zorlu. Kayseri'yle birlikte Gaziantep ligin belli başlı en zorlu deplasmanlardan biri. Maç boyunca da bize bunu hissettirdiler. Geçtiğimiz hafta kaybetseler de, yüksek hızlı, ne yaptığını bilen, son derece iyi bir takım. Bireysel olarak iyi bir takım. Öyle bir takımı burada geçebilmek, üstelik sırtımızdaki sorunlarla, kolay değildi. Bunu yapabilmek yüksek Fenerbahçe kalitesi, bunu yapabilecek yüksek irade gerektiriyordu. Bu düşünce ve anlayış maça damga vurdu demek de doğru olur. İlk yarı G.Antep'in ve bizim golü aramamızla geçti. Daha fazla sanki Antep skoru değiştirecek gibiydi ve nitekim de öyle oldu. Biz ilk yarı başında rakip kaleye gittik ama sonra Antep nispeten daha etkili oynadı ve öne geçti. Golden sonra hemen golü bulmamız açıkçası bizi maça ortak etti ve özgüvenimizi geri getirdi. İkinci yarıda da Antep'in istekli oyununu sürdüreceğini biliyorduk. Yapmamız gerenler de belliydi. Topu daha fazla merkezden kenara taşımamız gerekiyordu. Bunu yapınca kontrolü aldık, sonra da öne geçtik, farkı attıracak pozisyonları da bulduk. Güzel bir galibiyetti. Güzel oyun da gelince bizi daha üste çekecek, özellikle de ilerleyen haftalar için" diye konuştu.

Kocaman, Caner ve Uğur Boral'ı yorumlaması istendiğinde ise "Oyuncularım başarılı olduğu sürece mutlu oluyorum. Caner'in veya herhangi bir oyuncunun iyi performansını görünce mutlu oluyorum. Caner, ikinci yarıda önemli bir katkı sağladı. Müthiş çalışkandı, istekliydi, buna kaliteyi de koydu. Diğer oyuncularımız da aynı üretkenliği ikinci yarıda gösterdi. Uğur değişikliği için bir şey söylemek yanlış olur. Sezer ve Uğur'du kafamdaki oyuncular. Birkaç hafta önceye göre daha çok çalışmıyor, birkaç hafta önce daha yüksek randımanla çalışıyordu. Ancak bir süredir fırsat bekliyor. Bunun bir destek olacağını düşündüm. Girer girmez de katkı sağladı. Çok sevinçliyim onun adına ve takım adına" diye konuştu.