Kocaman: "finale Giderken Kazanarak Başlamak Önemliydi"

14.01.2013

Kocaman: "finale Giderken Kazanarak Başlamak Önemliydi"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, zorluk derecesi yüksek bir karşılaşma oynadıklarını belirtirken, finale giderken kazanarak başlamanın önemli olduğuna dikkat çekti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Yeni bir yılla birlikte yeni bir sezon başlıyor. Takımlar artık finale doğru gidiyor. Finale giderken kazanarak başlamak önemliydi. Ancak maç öncesi söylediğim gibi zorlu bir karşılaşma bizi bekliyordu. Bunun iki nedeni vardı. Bir alt ligde oynamasına 2. lig standardının üzerinde hücum eden, hızlı oynamayı seven bir takımla karşılaşacaktık. Hem rakip takımın bu özelliği hem sahadaki atmosfer maçın zorluk katsayısını artırdı. Maçın ritmini kaybettiğimiz anlarda bir beraberliğin bile böyle atmosferde güzel olacağını düşündüğümüz anlarda 2 gol bulduk. İkinci yarıda defans olarak sıkıntılı görüntü verdik" açıklamasında bulundu.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Başınıza bir cisim isabet etti. Bu konuda bir şey söylemek ister misiniz?" şeklindeki soruyu yanıtlarken de şunları söyledi:
"Söylememek bazen söylemekten daha etkili oluyor. Kendimizi ulus olarak, insan olarak öfke ve şiddetle tanımlamaya başladık. Her yerde bunu hep söylüyorum. Trabzon'a özgü değil. Belki son dönemlerde Trabzon'da daha çok yoğunlaşmış olabilir. Ama her yerde öfke ve şiddet gırla gidiyor. Kendimizi böyle ifade ediyoruz. Dönüp aynaya bakmakta fayda var. Sanmıyorum pek aynaya dönüp bakacağımızı da. Sanki artarak böyle devam edecek gibi gözüküyor. Başıma gelen nesne geldi geçti, ufak bir can acıttı o kadar. Ama esas acıttığı yerler daha başka."

Aykut Hoca, genç oyuncularımızdan Salih Uçan'ın performansına ilişkinse, "Fenerbahçe'nin ilerleyen dönemlerinde ana karakteri olabilecek verileri verdi bize. O yüzden ısrarla oynatmaya çalışıyoruz. Böyle baskı ortamlarında tecrübe kazanması da önemli. Umarım farklı taraflara sapmadan ana konusu futbol olur" şeklinde konuştu.