Kocaman:"galip Ayrilmak Son Derece Sevindirici"

17.10.2011

Kocaman:"galip Ayrilmak Son Derece Sevindirici"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ligde alınan her puanın önemine dikkat çekti ve Mersin'den galibiyetle ayrılmalarının son derece sevindirici olduğunu söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut  Kocaman, "Ligdeki her maç çok değerli. Takımlar birbirine çok yakın. Dolayısıyla böyle bir maçtan galip ayrılmak son derce sevindirici. Hemen yanı başımızdaki takımlarından birisiydi Mersin. Ben futbol hayatıma başladığımda Mersin takımı yoktu. İlk defa geldik buraya ve lige hoş geldiler. Zor bir maç geçeceğini biliyorduk. Hem oyun olarak hem de bireysel yetenekleriyle beraber etkili oldular. Ama maça golle başlayınca bizim için kolay oldu. İlk yarıda oyun ritmimizi bozan hava şartları oldu"  dedi.

Kaçırdıkları gollere değinen Aykut Kocaman, "Golden sonra son derece doğru işler yapıyorduk. Farkı arttırma durumundaydık ancak hakikaten anormal hava şartları söz konusu oldu. Bu iki takımı da etkiledi ancak oyunun yönünü bizim kalemize çevirdi. Fizik gücünü de kullanarak üzerimize geldi Mersin. İkinci yarı bizim adımıza büyük şansla başladı. Önce golü bulduk ardından kırmızı kart geldi. Oyun daha da rahat bir duruma geldi. Ama bundan sonraki dakikalarda son dönemdeki en sıkıntılı zamana doğru girdik. Bunun temel etkenlerinden birisi sürekli zorlama hücumları kovaladık. Bizim gol pası verme sevdasıyla kaptırdığımız toplarla Mersin İdman Yurdu tehlikeli oldu. Anlık pozisyonlar bulduk ancak bunlar organize ataklar değildi. Bizim gibi büyük takımın oyuncularının yapması gereken bir durum bu. Maçın uzatma dakikalarında gol yiyerek bizim için kolay gözüken bir maçı sıkıntılı bir şekilde bitirdik. Ancak 3 puan aldık, bu bizim için sevindirici" ifadelerini kullandı.