Kocaman: "güzel Bir Galibiyet Aldik"

01.10.2011

Kocaman: "güzel Bir Galibiyet Aldik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, her yönüyle önemli bir maçtan güzel bir galibiyetle ayrıldıklarını ifade etti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Her tarafıyla çok önemli bir maçtı. İlk defa seyircimiz karşısına çıktık. Onlar çok istekliydi takım da istekliydi. Rakibimiz namağlup; Trabzonspor'u deplasmanda ve Galatasaray'ı sahasında yenmiş bir takımdı. İlk yarıda tehlikeli olduklarını çok net gösterdiler" dedi.

Maçın iki devreli bir maç olduğunu belirten Aykut Kocaman, "Hafif kırık dökük giderken şu araya galibiyetle gitmek önemliydi. Tam anlamıyla iki devreli maç oldu. İlk yarı Belediye'nin oyun tarzının oyuna hakim olduğu bir devre oldu. Maç çok hızlı bir hale geldi. Çok fazla topu kontrol etme fırsatı bulamadık. Bu devrenin beraberlikle bitmesi bizim açımızdan futbol şansıydı. İkinci devre golü erken bulunca rakibimize oyunu kabul ettirdik. 3-0'dan sonra bizi sıkıntıya sokan 2 gol yedik. İkinci yarısı için Cristian'ın golüyle güzel bir galibiyet aldık diyebiliriz" diye konuştu.
 
Takımdaki oyuncu değişikleri ile ilgili Aykut Kocaman, "Hem Gökhan, hem Stoch bu maça yatkın oyuncular olarak gözüküyordu. Savunmanın arkasına koşu yeteneği olan Gökhan, psikolojik olarak hazır durumda olan Stoch bu maça uygun gözüyordu. Doğrusuyla yanlışıyla tercihim bu şekildeydi. Rakibimizin oyun tarzı bize bunu yaptırdı" dedi.

Milli takımın maçı nedeniyle lige verilecek ara üzerine Aykut, "Öncelikle önemli oyuncularımızı milli takıma gönderiyoruz. Milli takımda sakatlanmışlardı, iyileştirdik gönderiyoruz. Umarım çok başarılı olurlar. Oradan hem başarılı hem de sağlıklı bir şekilde gelmelerini bekliyorum. Takımımızın kalitesini yukarıya çeken nitelikli oyuncular, onlara ihtiyacımız var. 5 maçta 13 puanı yakalayan oyuncularımı da kenara koyduğum düşünülmesin" ifadelerini kullandı.