Kocaman: "ilk Yarida İstediğimiz Puana Ulaşamadik"

21.12.2011

Kocaman: "ilk Yarida İstediğimiz Puana Ulaşamadik"

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, pozisyon açısından kısır geçen maçta yakaladıkları pozisyonları da değerlendiremeyince skora razı olduklarını söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Amacımız kazanmaktı ama olmadı. Doğrusunu söylemek gerekirse Bursaspor ve Trabzonpor maçındaki, özelikle de Bursaspor maçındaki topla olan yüksek agresif oyunumuz bugün ön plana çıkamadı, ortaya çıkaramadık. Bunda bizim oyuncu grubumuzun payı yüksekti ancak, bugün topun akışında da bir gariplik vardı. İlk yarıda özellikle naylon top gibi gezindi, oyuncuları rahatsız eden bir durumdu bu" dedi.

Pas hatalarına dikkat çeken Kocaman, "Çok pas hatası yaptık ve ilk yarı kısır geçti. İkinci yarı ortalarından itibaren daha çok istekliydik. Çok net iki gol pozisyonu da geldi ama değerlendiremedik. Pozisyon açısından kısır bir maçtı ve gelenleri de değerlendiremeyince böyle bir skora razı olduk" diye konuştu.

İlk yarıyı istedikleri puanla tamamlayamadıklarını belirten Kocaman, "İstediğimiz gibi olmadı, 35 puanın iyi olduğu söylenemez. Yaşadığımız olumsuz şeyler ne olursa olsun, 37 puan ve üstü daha doğru puan olacaktı bizim için. Olmadı. İnşallah ikinci yarıda devam ederiz" şeklinde konuştu.