Kocaman: "iyi Oyunumuzu Gollerle Süslemek İstiyoruz"

24.07.2012

Kocaman: "iyi Oyunumuzu Gollerle Süslemek İstiyoruz"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, maç sonuçlarına fazla bağlanmamak gerektiğini belirterek, özellikle de Vaslui maçlarında bu iyi oyunlarını gollerle süslemenin en büyük amaçları olduğunu ifade etti.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Aykut Kocaman, oynanan oyundan genel anlamda memnun olduğunu söyledi..

Dinamo Tiflis maçında olumsuz söylenecek bir şeyin olmadığını belirten Aykut hoca, "Maç sonuçlarına fazla bağlanmamak gerek. Tabi ki ne şekilde olursa olsun bu kulüp kazanmayı seven bir kulüp. Hazırlık maçı da olsa bu böyle ve doğrusu da zaten bu. Ama diğer taratan bakıyorum ki, takımın dengesi geçen senenin üstünde gözüküyor. Bu da büyük olasılıkla Vaslui maçlarına yansıyacaktır. Son on dakika dışında oyunun bütün  kontrolü bizdeydi. Gol pozisyonları da yakaladık, kombine güzel ataklarda oldu ancak goller gelmedi. Özellikle Vaslui maçında bu oyunu gollerle sürdürmek en büyük amacımız olacak" yorumunda bulundu.

Sow’un yerine ileride Kuyt’ı tercih etmesi ile ilgili soru üzerine Kocaman, "Görmek gerekiyor. Aslında çok da faydalı olduğunu gördüm. Geçen maçtaki ikinci yarıdaki 20-25 dakikalık performansı, bugün ilk yarıdaki performansı bu iş için biçilmiş kaftan olduğunu gösteriyor. Özellikle ilk yarıda çok faydalıydı. Bütün bağlantıları kurdu. Bu da bizim için önemli bir seçenek oldu. Kuyt hem sağda hem ileride oynayabilecek türden bir oyuncu. Bu benim ve Fenerbahçeliler için sevindirici bir olay. Bizim amacımız zaten bir taraftan Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalan takım olmak, diğer taraftan da ligde birbirleriyle uzun bir süre doğru bir şekilde oynayacak, 11’i yaratmaya çalışmak. Hem bütünlüğü sağlamak hem de maçın son 15-20 dakikalarında yaptığım değişikliklerle acaba neler olabilir diye, ufak ufak görmeye çalışıyorum" dedi.

Transfer olacak mı? sorusuna Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "İsimler üzerinden konuşmadığımı biliyorsunuz.  Büyük ihtimalle kadromuza katılmasını beklediğimiz arkadaşlarımız olacak. Aynı zamanda kadronun dışında kalacak arkadaşlarımız da olacak" yanıtını verdi.