Kocaman: "kazanacağimiz Puanlar Çok Önemli"

17.03.2012

Kocaman: "kazanacağimiz Puanlar Çok Önemli"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ligin bitimine 3 hafta kaldığını belirterek, play-off öncesi alacakları puanların şampiyonluk yolunda çok önemli olduğunu söyledi.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Kocaman, "İlk yarıda yaptığımız öyle bir başlangıçtan sonra yüksek bir şiddette hala skoru artırmaya çalışmamız Galatasaray’ı maça ortak etti. Bu sayede aradıkları ortamı buldular. Oyunumuz çok genişlemeye başladı. Üçüncü golü aramak başka bir şey bizim yaptığımız gibi aramak başka bir şey" dedi.

Kocaman, "Doğru pası yapma ve doğru adamı bulma anlayışımızı yitirdik. Böylelikle rakip baskımızdan sıyrılıp oyunun içine katıldı. Daha sonra da sezonun geneline baktığımızda daha taze takım olarak oyuna tutundu. Attıkları gol onları maça bağladı. İlk yarıdaki hatamız oyunu kontrol altına almayı beceremememizdi. Pas kalitesi bu ligin en yüksek takımı olarak buna uygun davranmamız gerekiyordu. İkinci yarıya bunları düzeltmek amacıyla girdik ama Galatasaray iyi bir takım. Aldıkları puan da bunu gösteriyor. Beraberlik için maça ortak olacak ve topu tutacaklardı. Nitekim öyle oldu ve oyun onların inisiyatifine geçti. Biz gerekli kontratakları üretemedik" diye konuştu.

Şampiyonluk şansları ile ilgili soru üzerine Kocaman, "Ligin bitimine üç haftalık bir süreç var. Bu dönemde alacağımız puanlar çok önemli. En kötü şartlarda rakibimizle aramızdaki puan farkını korumalıyız. Puan farkı böyle kalsa bile play-off’ta göbeğimizi kendimiz kesme durumunda olacağız. Bugün de maçın belli bir bölümünde bunu yapabileceğimizi gösterdik. Belli bir bölümde ise sıkıntılarımız olduğu gözüktü. Bu takımın sezon boyunca yaşadığı onca şeye rağmen şampiyonluk için halen bu durumda olması önemli bir konu" şeklinde konuştu.

"G.Saray’a karşı bir fizik sorunu yaşadınız mı" sorusuna ise Kocaman, "Alakası yok. Bizde genel bir yargı vardır. Son dakikalarda baskı yediğimizde olur bu. Birbirine denk takımlarda bunlar olabilir. Burada temel sıkıntı 2-3 tane daha bu şekilde giderek araya kontratak sıkıştırabilirdik. Bunda eksik kaldık. Benzer oyunu ilk maçta biz gerçekleştirdik ama orada G.Saray 2-3 kontratak şansı yakaladı. Bu da oyuncu yapısıyla ilgili bir şey" dedi