Kocaman: "kazanmak Çok Önemli"

03.12.2011

Kocaman: "kazanmak Çok Önemli"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, futbolda en önemli şeyin galibiyet olduğunu belirterek, kazanmanın önemine dikkat çekti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Her zaman galibiyet galibiyettir. En önemli şey galip gelmek. Kazanmak çok önemli. Play-off var ama ne kadar puan taşırsak, hem puan anlamında hem moral anlamında önemli" dedi.

Maçı değerlendiren Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz, "İlk yarısı daha derli toplu olduğumuz, her türlü varyasyonun oyunda olduğu bir devreydi ama sonuç 1-1 oldu. İkinci yarı Ankaragücü topu ileri doğru taşıyıp dalgınlığımızdan yararlanmak istedi. İlk atakta golü bulduk. Bugün top bizim yanımızdaydı. 4 golle kazanmak; gol atamadığımız konusunda söylenenler için de önemliydi" diye konuştu.

Galatasaray ile Çarşamba günü oynayacakları maça değinen Aykut Kocaman, "Maç haftası başladığından beri Galatasaray maçı ister istemez zihinlere giriyor. Bizim olduğu gibi Galatasaraylı futbolcuların da giriyor. Bizim temel düşüncemiz en yakın rakibimizle puan farkını açmak olacak. Ayrıca oradan yenilmeden ayrılmak da önemli olacak" şeklinde konuştu.