Kocaman: "kazanmak İçin Gösterilen Çaba Çok Önemli"

18.02.2012

Kocaman: "kazanmak İçin Gösterilen Çaba Çok Önemli"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Sivasspor karşısında 2-1 geriye düştükten sonra takımın maçı kazanmak için verdiği mücadelenin kendi açısından galibiyetten daha önemli olduğunu belirtti.

Sözlerine taraftara teşekkür ederek başlayan Aykut Kocaman, "Bütün Fenerbahçelilerin gurur duyabileceği bir ortam vardı. Tüm içtenliğim ve samimiyetimle teşekkürlerimi gönderiyorum. Büyük bir gayretle destek verdiler. Bu galibiyet birçok şeyden çok çok daha önemli" dedi.

Karşılaşmayı değerlendiren Kocaman, "Son 3 deplasmanda aldığımız mağlubiyetler ve Galatasaray’ın bir gün önce oynayıp kazanması aramızdaki en büyük farkı yaratmıştı. Bu kadar farkı hiç hesaplamamıştım. Kafa kafaya olacağımızı düşünüyordum. Sivasspor’un sürekli atak düşünen çok adamla atağa kalkan ve topun arkasına çok adamla geçen bir takım olması zorlukları artırıyordu. Erken golleri seven bir yapım yok. Nedense erken gollerin arkasını getiremediğinizde sıkıntıya dönebiliyor. Devrenin sonuna doğru geriye düştük. İkinci yarı yapmamız gereken aceleci atak girişimlerini olgun ataklara çevirmemizi. Rakip attığı gollerden çok kolay bir pozisyonda topu auta gönderip, dönen topu gole çevirmemiz büyük çöküntüye sahne oldu onlarda ve geri dönüş başladı. Bu galibiyetten ziyade böyle güçlü bir takım karşısında kazanmak için gösterilen çaba daha önemli bence ama Eskişehirspor maçıyla bunu devam ettirmeliyiz" diye konuştu.

Sakat olduğu için Sivasspor karşısında forma giyemeyen Stoch içinse Aykut Kocaman, "Şu anki verilere göre Stoch’la ilgili ciddi bir durum olduğunu düşünmüyoruz. İnşalllah da öyle olur" açıklamasında bulundu.