Kocaman: "lig Kivaminda Güzel Bir Maçti"

22.07.2012

Kocaman: "lig Kivaminda Güzel Bir Maçti"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Newcastle United ile yaptıkları hazırlık maçını "lig kıvamında güzel bir maç" olarak değerlendirdi.

Newcastle United maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman, "2. hazırlık maçımızı oynadık. İlk maça oranla daha güçlü bir takımla karşılaştık. Açıkçası söylemek gerekirse; tam lig kıvamında bir maç oldu" dedi.

Ardından maçı değerlendiren Aykut Hoca, "İngiliz ekibi maçın ilk on dakikasında diri olan taraftı. Uzun toplarla savunmanın arkasına top atmaya çalıştılar. Daha sonra top bize geçti. Topu yere indirmeye başladık. Oyunu kontrol eden taraf biz olduk. İsabetli paslarla etkili olduk. Maç genel itibari ile ilk yarı kontrolümüzde geçti. İkinci yarı golü yediğimiz dakikaya kadar maçın kontrolü bizdeydi. Topu iyi dolaştırdık ve ceza sahasına iyi getirdik. Gol pozisyonları da bulduk. Ancak golü yedikten sonraki periyot bizim için sıkıntılı oldu ama sonrasında gelen beraberlik golü güzel mücadelenin ve doğru oynamaya çalışmanın müfakatı gibi oldu. Bir cümleyle özetlemek gerekirse, lig kıvamında güzel bir maç oldu. Şimdi 2 gün sonra bir maç, sonra 2 gün sonra bir maç daha yapacağız. Vaslui karşısına tam olarak ya da en azından hazır hissederek çıkmak istiyoruz" diye konuştu.