Kocaman: "oyunda Kontrolü Sağlamaya Çalişan Taraftik"

16.12.2012

Kocaman: "oyunda Kontrolü Sağlamaya Çalişan Taraftik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, maçın kaderini belirleyen şeyin, kullanılan iki frikik olduğunu belirterek, "Maç öncesi iki tane büyük problem gözüküyordu. Bir tanesi savunma arkasına atılacak toplar, bir tanesi de duran toplardı. İki frikik maçın kaderini çizdi. Oyunda kontrolü sağlayan taraftık" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Tehlikeli olan şey; savunma arkasına atılan topla ve duran toplar. Galatasaray agresif başladı. Bunu atlatmak üzereyken frikik golü geldi. Beraberliği sağladıktan sonra ikinci golü bulacağız diye düşünürken, ikinci gol geldi. Sonrasında Galatasaraylı oyuncular oyunu soğutmaya çalışırken; biz kontrolü sağlamaya çalıştık" şeklinde konuştu.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Pozisyon üretmekte zorlandığınızı düşünüyor musunuz?" şeklindeki soruya ise "Bir şey diyemeyeceğim. Futbolun en can alıcı noktası pozisyona girmek kadar pozisyonları değerlendirmek. Pozisyona girmek konusunda verimli olduğumuz söylenemez ama daha verimsiz olan bugün kazandı" diye cevap verdi.

"Devre arasında transfer olacak mı?" sorusunu da cevaplayan Aykut Hoca, "Transfer süresi çok uzun bir süre. Ocak sonuna kadara zaman var. Her takımın her zaman takviyeye ihtiyacı vardır. Gerçek olan şu ki çok güçlü bir Fenerbaçe var. Takviye olur mu, olmaz mı bunu zaman gösterecek" ifadelerini kullandı.