Kocaman: "rakibimizi Eleyebilecek Güce Sahibiz"

02.08.2012

Kocaman: "rakibimizi Eleyebilecek Güce Sahibiz"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, tur için umutsuzluğa gerek olmadığının altını çizerek, "Orada gidip bir maç daha oynayacağız. Rakibimiz eleyebilecek, güce sahibiz" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Aslında ikinci yarı daha arzulu gibi göründük ama ilk yarıda da arzu vardı. Bu arzu bizi aceleci oynamaya itti. En büyük problem bu oldu. Rakibimiz orta sahada çok daha dirençli bir oyun oynadı ve beklentilerimizi yanıltarak ön tarafta bastılar. Hızlı kararlar verirken yanlışlar yaptık. İkinci yarı daha sakin, akıllı oynayınca biraz fark ortaya çıktı. İkinci yarı doğrularımız daha fazlaydı ama pozisyon üretmekte başarılı olamadık. Maçın gidişatı aslında 0-0, 1-0 bizim galibiyetimiz gibi gidiyordu ama bir hata ile geri düştük. Sonunda 1-1 bitirmeyi başardık" değerlendirmesinde bulundu.

İleride Semih tercihi ile ilgili soru üzerine Kocaman, "Semih bağlantı gücü yüksek bir oyuncu. Onunla oyunu biraz daha rakip sahaya yıkmak istedik. Bu açıdan bize çok yardımı olacak. O tarafa top götüremeyince Semih de devre dışında kaldı. Biraz daha baskı yapmamız, kaos yaratmamız gerekti o yüzden Semih’in yerine ikinci yarı Kuyt’ı ileride oynattık" diye konuştu.

Aykut Kocaman, "Stadyumda bir umutsuzluk havası vardı. Rakibimiz bize göre daha hazır çünkü ligi başlamış bir durumda. Orada gidip bir maç daha oynayacağız ve eleyebiliriz. Bu güce sahibiz. Elenebiliriz de çünkü bu bir futbol maçı. Çok fazla umutsuzluğa gerek yok. Bunu söylemeliyim" dedi.

Romanya’da daha sert oynamaları gerektiğinin altını çizen Aykut Hoca, "İkinci yarıdaki oyunumuzun seviyesini biraz daha sertleştirerek orada sergileyeceğimizi düşünüyorum. Stadyuma gelen taraftarlara teşekkür etmekle beraber her zaman desteği arkamıza almamız gerektiğini düşünüyoruz. Bugün biraz homurdanmalar oldu ve bu olunca oyuncular sorumluluktan biraz kaçtılar. Bu önemli bir konu. Bunu sorgulamamız gerekiyor" yorumunda bulundu.

Transfer ile ilgili soru üzerine Aykut Kocaman, "Nerelere transfer yapacağımızı biliyoruz. Bu bölgelere takviyeler yapacağız. Takviyeler bu oynayan takımı düzeltmek için değil. Uzun bir maratona başlıyoruz. Bu dönemde daha çok oyuncuya ihtiyacımız olacak" dedi.