Kocaman: "şampiyonlar Ligi'ne Hazir Olmaya Çalişiyoruz"

19.07.2012

Kocaman: "şampiyonlar Ligi'ne Hazir Olmaya Çalişiyoruz"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, yaptıkları ve yapacakları hazırlık maçları ile ilerleyen günlerde oynayacakları Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına hazır hale gelmeye çalıştıklarını ifade etti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Evet, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına çok uzun zaman kalmadı. Geçirdiğimiz hazırlık sürecinde iyi işler yaptık. Bundan sonra arka arkaya 3 tane daha maç oynayacağız.  Daha sonra Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız maçı bekleyeceğiz. O maça kadar hazır olacağımızı tahmin ediyorum.  Maçla ilgili konuşursak iki sezondur yaşadığımız klasiği yaşadık. Hazırlık maçlarında yine kalemize gelen ilk top gol oldu. Bütün olarak baktığımız zaman oyunumuzu geliştireceğimiz oyun bu oyun.  Saha topun akışını ağırlaştırdı ve ilk maç olması dolayısıyla ayaklar ağırdı. Oyuncuların biribirlerini tanımaları açısından son derece verimli bir maç oldu. Hazırlık maçlarında adıma adım ilerleyerek, Şampiyonlar Ligi’ne hazır olmaya çalışacağız" dedi.

Yeni transferlerin performansı ile ilgili soru üzerine Kocaman, "Bugün ne verdiklerinden ziyade, geçmişte ne yaptıkları ve bu yaptıkları ile gelecekte ne yapabileceklerini söylemek daha doğru. Yeni transferle ilgili son derece olumlu düşüncelere sahibim. Fenerbahçe’ye büyük katkıları olacağını tahmin ediyorum" yorumunda bulundu.

Dirk Kuyt ile ilgili, "Kuyt’ın oyuna bakışı, mesleğe bakışı, çalışma azmi ve arzusuyla beraber umarım örnek teşkil edecek. Aynı zamanda oyuncu kalitesi yüksek. Bugün ilk yarıda henüz takımla 3 antrenmana çıkmasına rağmen çok iyi işler yapabileceğinin sunumunu ortaya koydu. Çok büyük umutlarımız var" diyen Aykut Hoca, transfer çalışmalarının da devam ettiğini ifade etti.