Kocaman: "sezonun En İyi Maçlarindan Biri Oldu"

15.04.2012

Kocaman: "sezonun En İyi Maçlarindan Biri Oldu"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Trabzonspor karşısında sezonun en iyi oyunlarından birini oynadıklarını ifade etti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Bizim adımıza sezonun en iyi maçlarından biri oldu. 6 maçlık dev seriye iyi oyunla başlamayı başardık. Temel amacımız bu oyunun çevresinde dönerek, hem deplasman maçlarında hem de içerideki maçlarda bu performansı göstermek. Rakibin baskısı altında kendi sahamızda beklediğimiz, baskı yaptığımız anlar da vardı. Bunu maçtan maça, sezondan sezona yorumlayabilirsiniz. Moral çok büyük etkenlerden biri futbolda.  İkinci yarının sonlarındaki istekli halin nedenlerinden biri önde olmamız ve iyi oynamamız. Sınırsız enerji gösteriyorsunuz. Bizim arzumuz, bunun baskı altında da ortaya çıkabilmesi" dedi.

Galatasaray maçları içince Kocaman, "Yarınki maçın sonucu bizim adımıza olumlu ya da olumsuz pek çok şeyi değiştirecek. Bizim en çok ihtiyaç duyduğumuz şey, oyun ve skorun getirdiği özgüven ve moral. İnancı artıracak bir durum. Bu duygular ve düşünceler en çok itici güç. Bu rüzgarla oraya çıkacağız" diye konuştu.

Stoch’un ilk 18’de yer almaması ile ilgili soru üzerine Aykut Kocaman, "Stoch son haftalarda biraz düşüşteydi. Yüksek form yakalamıştı. Birçok maçta bize büyük katkısı oldu ama son dönemlerde düşüş içindeydi. Ciddi de bir kaza geçirdi. Sanki bunun izini taşıyor gibiydi. Biraz toparlaması için kadroya almadım. Kalan 5 maçta en büyük silahlarımızıdan biri olacak" yanıtı verdi.