Kocaman: "sezonun En Önemli Maçlarindan Biriydi"

13.12.2011

Kocaman: "sezonun En Önemli Maçlarindan Biriydi"

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, sezonun en önemli maçlarından bir tanesinden galip ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Galatasaray maçının izlerini silmek ve o maçtaki görüntünün gerçek Fenerbahçe görüntüsü olmadığını göstermek açısından çok önemliydi bugünkü göstereceğimiz performans. Son 9 maçta 1 galibiyet almış ve bu mücadeleyi çıkış maçı olarak düşünen son 2 senenin şampiyonluk ve üçüncülük sahibi Bursaspor’a karşı önemli bir maçtı. Benim dışarıdan gördüğüm kadarıyla büyüme sıkıntıları geçiren ancak iyi bir kadroya sahip bir takıma karşı geçen haftanın kötü izlerini silmeye çalışmak çok önemliydi" dedi.

Maçın önemine dikkat çeken Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz, "Bizim için sezonun çok önemli maçlarından biriydi. İlk dakikalarda çok sert ataklar oldu. Bursaspor’un istekli futbolu karşısında oyunu kontrol altına aldık ve paslarla gol aradık. Golü bulduktan sonra rahatladık. 70’lerden sonra oyun ve oyuncusu değişiklikleri itibariyle skoru korumaya gittik. Maçın sonlarına doğru gelen gol bizim için kırılma noktasıydı" diye konuştu.

Kocaman, "Yaşanan durumlarla ilgili en azından bugün yorum yapmak istemiyorum. 1-2 gün sonra bu konuda yorum yapacağız" diye konuştu.

BASIN TOPLANTISI

Aykut Kocaman, basın toplantısında deplasmanda aldıkları Bursaspor galibiyetini şu ifadelerle değerlendirdi:

"Galatasaray maçının izlerini silmek açısından çok önemli bir maçtı. Ezeli rakiple fark olmadığını göstermek açısından bugün çok önemliydi. Karşımızdaki takım son 2 sezona damga vurmuş bir takımdı. İlk 15 dakikalık periyoda takımımız çok istekli başladı. Hızlı ataklar oldu. Top kayıpları oldu. Her iki takım da bunları değerlendirmek istedi. Topun hızını kontrol etme iradesini takımımız aldı. Sezonun en iyi oyunlarından birini oynadık. Arka arkaya pozisyonlar geldi. Çok güzel bir gol oldu. İkinci yarının 70-75’inci dakikalarından sonra daha öne çıktık. Maçın sonlarında Stoch’un attığı gol güzel oyunun kreması gibi oldu. Zor bir dönemde yarışta güçlü bir şekilde tutunmak adına güzel bir galibiyet oldu."

Alex ile ilgili yapılan haberlerle ilgili düşünceleri sorulan Kocaman, "Benim yaşam biçimim, meslek biçimim herkesle eşit mesafede durmak. Ayrım yapmamaya çalışıyorum. Bana yakın değil yanlış biliyorsunuz. Alex ile ilgili düşüncelerini, benim sıkıntılı olan dönemde söylemlerim neyse bugün de aynı. Genel futbolculuk yapısı itibariyle zekasıyla dünyadaki en önemli futbolculardan biri olarak görüyorum. Bunu en sıkıntılı dönemde de söyledim bugün de söylüyorum. Mümkün olduğu kadar ondan azami şekilde faydalanacağız" diye konuştu.

Emre ve Baroni olayı ile ilgili yöneltilen soruyu cevaplayan başarılı teknik adam, "Tatsız görüntüler bunlar. Hoş görüntüler değil. Futbol zor bir oyun. Nabzın maksimumlara ulaştığı bir oyun. Sinirler gerilebiliyor. Kazanırken, kaybederken kişi zikzaklar çizebiliyor. Hepimizin kendini bir şekilde kontrol etmesi gerekiyor. Bununla ilgili bugün değil ama birkaç gün içinde daha farklı açıklamalarım olabilir" diye konuştu.

TFF tarafından şike soruşturmasında bulunan takımlarla ilgili kararın sezon sonunda verilmesinin takım üzerinde rahatlık sağlayıp sağlamadığı yönündeki soruyu cevaplayan Aykut Kocaman şu ifadeleri kullandı:

"Gerginliğin kaynağına bakmak lazım. Bazı şeyleri açık yüreklilikle söylüyorum bunlar da aleyhimde kullanılabiliyor. Zihinsel anlamda biraz yorgunluk vardı. Fenerbahçe takımının futbolcuları bu konuda ciddi sınav verdiler. Sezon sonuna bırakılmış olması bir rahatlık değil. Bu akşama doğru bu kabusta bir kırılma yaşandı. Bazı futbolcu antrenör arkadaşlarımız tahliye olmaya başladılar. Suçları olanlar cezalarını çekecek suçu olmayanlar da mesleklerini icra edecekler. Bugünkü kırılma bize umut verdi. Bu arkadaşlarımıza da geçmiş olsun diyorum, darısı diğerlerinin başına."