Kocaman:"takim Davranişi Yüzümü Güldüren En Önemli Şey"

22.01.2012

Kocaman:"takim Davranişi Yüzümü Güldüren En Önemli Şey"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, oyuncularının olağanüstü günlerde uygun davranışlarını sergilediklerini belirterek, "Bütün olarak takıma bakınca, takım davranışı yüzümü güldüren en önemli şey. Hemen hemen tüm oyuncularımız doğru ve iyi oyun, beraberinde skor için kenetlenmiş durumda" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Büyük bir memnuniyet duyduğum cümleler kullanamasam da, şikayet edecek olumsuz bir durum yok. Olağanüstü günlere uygun davranışlar sergiliyorlar. Oyun içinde zaman zaman kesintiler olsa da amaca giden yolda özverili şekilde devam ediyorlar" diye konuştu.

En memnun olduğu durumun sorulması üzerine ise Kocaman, "Bütün olarak takıma bakınca, takım davranışı yüzümü güldüren en önemli şey. Hemen hemen tüm oyuncularımız doğru ve iyi oyun, beraberinde skor için kenetlenmiş durumda. Teknik, taktik, moral ve benzeri unsurlara bakınca, en memnuniyet verici olan bu" karşılığını verdi.

Kocaman, "Sizin moraliniz ise geçmiş haftalara oranla biraz bozuk mu?" sorusuna, "Herhangi bir şey yok. Moral bozucu bir şey yok ortada gördüğünüz gibi. Her şey çok güzel gidiyor" şeklinde konuştu.

BASIN TOPLANTISI
Aykut Kocaman, basın toplantısında ise puan silme önerisi konusundaki tavrı ve daha önce süreçle ilgili ifadeleri hatırlatılarak yöneltilen soruya verdiği yanıtta, "Gerçekten sahada bizim şike yaptığımızı gösteren, futbolun doğal akışına aykırı bir şeyler yaptığımızı gözümüze sokacak birileri varsa, göstersinler. Şahsım adına beyan ediyorum, çekilmeye hazırım. Geçen sene sahanın içi tertemizdi, sahanın içini kirletmeye çalışıyorlar, çok ayıp ediyorlar’’ ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili daha önce düzenlediği ilk basın toplantısında, "Maçları teker teker seyredelim, sahada bir şey yok, saha tertemiz" dediğini hatırlatan Kocaman, "Şike ya da benzeri bir şey varsa, oyuncular olmalı bu işin içinde. Uzmanlar maçları izlesinler, karar versinler. Fenerbahçe’nin maçlarında futbolun doğal akışına aykırı bir şey varsa, verilmiş bir karar olursa, gereğini yapacağımı söylemiştim. Aynı fikirdeyim" dedi..

Futbol Federasyonu’nun genel kuruluyla ilgili beklentisi sorulan Kocaman, Fenerbahçe’nin tavrını net bir şekilde ortaya koyduğunu anlatarak, "3 Temmuz sürecinin başka bir açılımı olduğunu düşünüyorum. Futbol Federasyonu, 58. maddeye göre kararını vermeli. Sahaya bakmalı, gerçekten şike var mı yok mu tespit etmeli. 58. madde ile Fenerbahçe tekrar yalnız bırakılmaya çalışılıyor" ifadelerini kullandı.

Kocaman, ’’Değişen bir şey yok. Boynumuzda bir iple dolaşıyoruz. Şu anda da aynen böyle. Aldığımız 3 puanlar, kaybettiklerimiz... Bilemiyorum ne olacağını. Umarım iyi yere doğru gidiyoruzdur’’ diye konuştu.

Aykut Kocaman, Moussa Sow ile ilgili olarak, "Son imza atılana kadar ’transfer gerçekleşti’ demek... Pek çok örneğini yaşadık. Problem görünmüyor ama netleşmeden bir şey söylemeyeyim. Yanıltıcı olmasın" ifadelerini kullandı.

Kocaman, Kayserispor karşısında aldıkları 3 puandan da son derece mutlu olduklarını ifade etti.