Kocaman: "temel Amacimiz Kazanan Bir Takim Olmak"

23.11.2012

Kocaman: "temel Amacimiz Kazanan Bir Takim Olmak"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, temel amacın gruptan lider olarak çıkmak olduğunu belirterek, "Tüm Fenerbahçeliler adına sevindirici bir sonuç. Kazanmak büyük mutluluk veriyor, bunu başardık. Temel amacımız garantileyerek dönmekti. Kazanarak liderliği de elde ettik" dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ’’Bu 1 puanla da olabilirdi 3 puanla da olabilirdi. 3 puanın getireceği avantajla grup birinciliğini garantileyecektik, son maçlar için ekstra bir avantaj sağlayacaktık. Kazanarak ayrılmak hem, beni hem futbolcularımı hem de Fenerbahçe ailesini çok mutlu etti. Birincisi kura çekiminde üst torbadan gireceğiz. Diğeri liderliğin moral açısı. Hem de bize bir hafta daha yarattı. Forma şansı bulamayan oyunculara şans verebileceğiz" şeklinde konuştu.

Takımımızın, maçın ilk yarısına son derece iyi başladığını ve oyunun kontrolünü eline aldığını kaydeden Aykut Kocaman, ’’Ancak ilerleyen dakikalarda rakip nispeten daha tehdit edici göründü. İkinci yarı daha fazla, Olympique Marsilya oyuna asılarak beraberliği kurtarmaya ve şansını yitirmemeye çalıştı. Rakip oyuna asılınca biz de skoru korumaya çalıştık’’ ifadesini kullandı.

Aykut Hoca, bir gazetecinin ’’UEFA’ya alınmayacak denen Fenerbahçe, bugün UEFA’da finale doğru ilerliyor’’ sorusunu, ’’İyi bir puanlama yakaladık. Galibiyetler iyiydi, bunu biraz daha iyi oyunla götürürsek Avrupa ligi için çok daha güçlü bir istek durumu olacağını söyleyebiliriz. Ekstra bir hafta kazandığımızı söyleyebilirim. Son maçta daha az süre alan oyuncu arkadaşlarımızı görmek amacındayım’’ diye yanıtladı.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, gruptaki son maçın kazanılması durumunda 16 puana ulaşılarak, Takımımızın Avrupa kupalarında gruplarda en iyi puanı alan takım olma unvanı elde edeceğinin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:
’’Hedef öncelikli olan gruptan çıkmaktı. Bunu başardık, çok önemli. Şu anda itibaren esas olan özellikle oyuncu görmek, oyuncu kazanmak. Bence rekorlarla eşdeğer gibi görünüyor. Hepsini beraber değerlendirmeye çalışacağız. Uzun bir süre var maça. Şu anda sadece liderliği kazanmış, grup birinciliğini kazanmış bir takım olarak ileriye doğru bir projeksiyon çizmeye çalıştık. ’Galibiyet istemiyoruz’ demedim. Yanlış anlaşılmasın.’’

Takımımızın, çok kaliteli bir kadroya sahip olduğunu, kadronun oturduktan sonra da her kupa için iddialı olacağını dile getiren Aykut Kocaman, "Temel amacımız kazanan bir takım olmak. Bununla beraber önce doğru oynamak, daha sonra güzel oyuna doğru götürmeye çıkarmak. Fenerbahçe’nin Avrupa’da belli bir standardı var, iyi bir kadromuz var. Kadro oturduktan sonra her kupa için iddialı olacaktır. Ama iddialı olmak sonucu getirmiyor, sadece avantaj sağlıyor" diye konuştu.

Maçta yaşanan tribün olaylarıyla ilgili olarak Kocaman, ’’Olayları görmedim. Ben de merak ediyorum. Maçın yoğunluğuyla sorma şansım olmadı. Bir ara polislerin kulübemizin önünde olduğun gördüm. Nedenlerini bilmiyorum’’ değerlendirmesini yaptı.