Kocaman: "turu Geçmek Bizim İçin Sevindirici"

12.04.2012

Kocaman: "turu Geçmek Bizim İçin Sevindirici"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, penaltı atışları sonucu kazandıkları kupa maçına ilişkin, "Penaltılarla da olsa turu geçmek bizim için sevindirici" dedi.

Maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, maça tamamen turu geçme düşüncesiyle çıktıklarını ve bunu başardıkları için mutlu olduklarını söyleyen Aykut Kocaman,  Kayserispor’un organize ve çok iyi bir takım olduğunun altını çizerek, "Sıkıntılarımızın olduğu dönemde turu geçmeyi başarmak güzeldi. Penaltılarla da olsa turu geçmek bizim için sevindirici" diye konuştu.

Bir gazetecinin "Bu akşamki yorgunluk Trabzonspor maçına yansır mı?"’ sorusuna Kocaman, "Trabzonspor maçına daha 4 gün var. Yansır mı, yansımaz mı net yorum yapmak kolay değil. Trabzonspor maçı da tekrar özlemle beklediğimiz maçlardan biri. Yorgunluk olacağını sanmıyorum" yanıtını verdi.

Kocaman, Emre Belözoğlu ve Alex’in Trabzonspor maçında oynayıp oynayamayacaklarına ilişkin bir soruya ise şu yanıtı verdi:

"Öncelikle sitemde bulunma hakkım var sanırım. Bazı büyük gazetelerde bu oyuncuların Ankara’ya getirilmemesinin büyük risk olduğu söyleniyordu. Bugünkü sonuç farklı olsaydı, eleştiriler de bu çerçevede olacaktı. Oyuncular sakatken getirme şansım yok. Risk başka bir şeydir. Oyuncular sakatken sırtımda taşıyıp da buraya getirme şansım yok. Selçuk için de aynı şey geçerliydi ama son gün belki oynayabilir diye getirdik. Kendisi sakatlığı nedeniyle oynamasının doğru olmayacağını söyleyince, onu da oynatmadık. Hafta sonuna kadar tüm oyuncularımızın hazır olacağını düşünüyoruz."

"Kupayı almak istiyoruz"
Kalecimiz Mert Günok ise, çok uzun ve değişik bir gece yaşadıklarını ama sonu mutlu bittiği için sevinçli olduklarını belirtti. Mert, bu sene kupayı gerçekten çok istediklerini, hedeflerine ulaşacaklarına inandıklarını kaydetti.

Serdar Kesimal da, zorlu bir mücadelenin ardından kazandıkları için çok mutlu olduklarını söyledi