Kocaman:"umarim Arzuladiğimiz Finali Sahamizda Oynayacağiz"

03.05.2012

Kocaman:"umarim Arzuladiğimiz Finali Sahamizda Oynayacağiz"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Beşiktaş mağlubiyeti ile önemli bir fırsatı kaçırdıklarını ifade etti ve ekledi: "Trabzon'da kazanıp, Umarım Galatasaray'la arzuladığımız finali sahamızda oynayacağız" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman ilk olarak Beşiktaş'ı tebrik etti. Kocaman, "Bu hafta oynanan maçlar Süper Final'in adına layık oldu. Hem dün, hem de bugün doğru ve kıran kırana mücadeleler oldu. Beşiktaş'ı da hem Kadıköy'deki maçtan dolayı hem de bugünkü gayretinden dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu.

Karşılaşmayı değerlendiren Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "İlk yarı Beşiktaş'ın oyun planı, neler yapabileceğimize dair her şey son saniyeye kadar doğru gitti. Birkaç hata yaptık. Sabırsızlık; Galatasaray'ın puan kaybetmesinin getirdiği bir an evvel sonuç alma isteği, atakları olgunlaştıramamızı ve Beşiktaş'ın ataklarına fırsat sağlayan basit top hataları yapmamızı sağladı. Bunlara dikkat etsek her şey çok doğru geçecekti ama rakibin son anda bulduğu gol direncini artırdı. İkinci yarıda ilk 15-20 dakika da iyiydik ama sonra kontrolü yitirdik. Baskı yaratamadık ve son 15-20 dakikalık periyot, 1-0 değil daha farklı da olabilirdi, Volkan'ın çabası ile bu olmadı. Dağınıktık ve bu da bizim adımıza kötüydü" dedi.

Kocaman, "Esas itibariyle 24. hafta Samsunspor maçında da Galatasara'ı geçme fırsatını değerlendirmedik, bugün yine bu fırsatı kaçırdık. Yüksek arzu buna neden olabiliyor. Trabzon'da kazanıp, Galatasaray'la arzuladığımız finali umarım sahamızda oynayacağız" dedi.