Kongremizde 1. Gün Tamamlandi

30.05.2015

Kongremizde 1. Gün Tamamlandi

Fenerbahçe Spor Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı, Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da başladı. 2 gün sürecek Kongrede, Divan Başkanlığını Vefa Küçük yapıyor.


Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Genel Kurul Üyelerimizin katıldığı Kongre, Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Kongrenin başlaması için şartların yerine getirildiğini belirten Mosturoğlu, kongrenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Daha sonra Kongre Başkanlık Divanının oluşturuldu. Verilen tek önergenin oybirliğiyle kabul edilmesiyle Kongre Divan Başkanlığına Vefa Küçük seçildi, aynı önergeyle Kongre Başkanlık Divanı da oluşturulmuş oldu.


ADAYLIK BAŞVURULARI 12.00’YE KADAR


Ardından Vefa Küçük, Kongre Gündemini oyladı. Gündem, oybirliğiyle kabul edildi. Daha sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Şehitlerimiz, ebediyete intikal eden eski başkan, yönetici, kongre üyesi, sporcu ve taraftarlarımız için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız hep bir ağızdan söylendi. Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük, geçen yıl kabul edilen yeni tüzüğümüze göre kongrenin işleyiş sürecini kısaca üyelerimize aktardı. Yeni tüzüğe göre, kulüp başkanlığına aday olacak üyelerin adaylığının ancak noter tasdikli 200 üyenin imzasıyla geçerli olacağını yineleyen Vefa Küçük, bugün (30.05.2015) saat 12.00’den sonra yapılacak başvuruların Kongre Başkanlık Divanınca kabul edilmeyeceğini hatırlattı. Küçük, ilk gün sonunda adyların renk seçiminin yapılcağını da duyurdu.


FAALİYET VE DENİTİM RAPORLARI OKUNDU

Kongrede daha sonra Yönetim Kurulu Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları okundu. Yönetim Kuruul Faaliyet Raporunu Asbaşkanlarımızdan Turhan Şahin okudu. Turhan Şahin genel bir durum değerlendirmesi yaptı. Öte yandan tüm takımlarımızın bu sezon kazandığı kupalar da Başkanlık Divanının önünde bir platformda sergilendi. Denetim Kurulu Raporunun okunmasının ardından, üyelerin okunan raporlar hakkındaki görüş ve temennilerini içeren konuşmaları başladı.


AZİZ YILDIRIM 733 ÜYENİN İMZASIYLA ADAY OLDU

Kongre Divan Başka Vefa Küçük, üylerin konuşmasından önce söz alarak, Başkanımız AziYıldırım'ın yeniden başkanlığa aday olduğunu bildiren noter tasdikli 733 imzalı önergenin kendilerine ulaştığın ve aday olacak diğer üyelerin de saat 12.00'ye kadar önergelerini Başkanlık Divanın ulaştırmaları gerektiğini hatırlattı. Kongre üyelerin konuşmalaryla devam ediyor.

 

HULUSİ BELGÜ 350 ÜYENİN İMZASIYLA ADAY

Üyelerin konuşması sırasında Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük söz alarak (11.56) üyelerimizden Hulusi Belgü’nün Fenerbahçe Spor Kulübe Başkanlığına aday olduğunu belirten noter tasdikli 350 üyenin imzasını içeren önergenin kendilerine ulaştığını bildirdi. Vefa Küçük, her iki adayın da adaylığının Sicil Kurulundan kendilerine gelecek yazılar sonrası kesinleşeceğini bildirdi. Kongre, üyelerin konuşmasıyla devam ediyor...

 

ALİ Y. KOÇ: "KENETLENME DAHA SIKI OLMALI"
 

Kulübümüzün Genel Kurul Toplantısı'nda söz alan Dernek Başkanımız Ali Y. Koç, tüm Fenerbahçelilerin aynı gemide, aynı amaç için çalıştığını söyledi.

 

Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım ile sürekli istişare halinde olduklarını belirten Ali Y.  Koç, "Bana olan güvenine ve beni Yönetim Kuruluna davet etmesine teşekkkür ediyorum. Birkaç görüşmemiz oldu. İçten ve samimi bir şekilde konuştuk. Yarını ve bugünü konuştuk. Daveti yerine getiremedim, özel durumumdan dolayı" diye konuştu. Ali Y. Koç, "Her zaman hep destek tam destek prensibiyle elimizden geleni yapmaya çalıştık. Başkanımızın dava lehimize sonuçlanana kadar camiamızın başında olması gerektiğine ben de inanıyorum. Kenetlenerek üzerimize düşeni yapabiliriz. Fenerbahçe'de en muhalifler bile kenetlendiğinde neler yapacağımızı gösterdi. Kenetlenme daha sıkı olmalı. Çünkü dava henüz bitmedi. Bu davanın lehimize sonuçlanması şampiyonluklardan daha önemli. Hep beraber dava sonuçlanana kadar omuz omuza vermeliyiz" dedi.

 

Ali Y. Koç, "Küçüklüğümden beri hayal ettiğim başkanlık adaylığı konusunda bugün olmasa da yarın elimizi taşın altına koymamız gerektiğini Başkanımızla beraber istişare ettik. O gün ne zaman olur bilmiyorum ama Başkanımızın da tecrübesiyle bizlere destek olacağını biliyorum. Bu camia, kenetlendiği zaman neler yapabileceğini göstermesi gerek. Kongremizin Fenerbahçe Camiası için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah en kısa zamanda daha güzel günleri göreceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.


 

ADAYLIKLAR KESİNLEŞTİ

Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük, üyelerin konuşması devam ederken yaptığı açıklamada Aziz Yıldırım'ın 733 ve Hulusi Belgü'nün de 350 imzalı adaylık önergelerine ilişkin, Sicil Kurulundan kendilerine olumlu yanıtın geldiğini bildirdi.Her iki adayın adaylığının da kesinleştiğini ve yarınki seçimlere girebileceğini söyleyen Küçük, her iki adayın yönetim kurulu ve diğer kurullar için gösterdiği aday listelerinin de Sicil Kurulundan onay aldığını belirterek, tüm adaylara yarınki seçimde başarılar diledi.
 

YÖNETİM OYBİRLİĞİYLE İBRA EDİLDİ

Üyelerin konuşmasının ardından Başkan Yıldırım kürsüye gelerek yönetim adına üyelere bir konuşma yaptı. (http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=45161) Daha sonra Yönetim Kurulunun genel kuruldan istediği yetkileri içeren tüm önergeler oy birliğiyle kabul edildi. Bu önergelerle her türlü gayrı menkul üzerinden tasarrufta bulunma ve federasyonlara delege gönderilmesi konusunda Yönetime yetki verildi. Ardından Yönetim kurulu, faaliyetlerinden dolayı oybirliğiyle ibra edildi. Ayrca yarınki seçimlerde görev alacak sandık kurulları ve her iki başkan adayının oy pusula rengi belirlendi. Sarı rengi Aziz Yıldırım. Lacivert rengi Hulusi Belgü çekti. Her iki başkan adayının konuşmasıyla kongrenin ilk günü tamamlandı.


HULUSİ BELGÜ: "5 YIL İÇİNDE AVRUPA'NIN EN BÜYÜK KULÜPLERİNDEN BİRİ OLACAĞIZ

Başkan adaylarından olan Hulusi Belgü, göreve gelmeleri halinde 5 yıl içinde Fenerbahçe'yi Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri yapacağını söyledi. Belgü, "Göreve gelirsek, 5 yıl içinde Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri olacağız. diye konuştu. Futbol Takımının başına basketboldaki Obradovic örneğine benzer dünya çapında bir hoca getireceklerini belirten Belgü, 75 bin kişilik bir stad yapacaklarını da aktararak, "Avrupa şampiyonluğuna koşarken 75 bin kişilik stadda oynamak istiyoruz. Bu stadı Salı Pazarı'na yapmak istiyoruz. Bu stat sayesinde 110 milyon dolar daha fazla gelirimiz olacak. Bizim evimiz Kadıköy stadımız da orada kalacak" şeklinde konuştu.


Başkan adayı olması durumunda ne zaman olursa olsun Ali Koç'a destek vereceğini söyleyen Hulusi Belgü, "Ali Koç, keşke şimdi çıkıp adayım dese, biz de onu desteklesek. Sayın Ali Koç, Siz ne zaman hazır olursanız, ben başkan olsam da gönül rahatlığıyla koltuğu size teslim ederim. Ali Koç Fenerbahçe'nin kaderine yazılmıştır" ifadelerini kullandı.


Hulusi Belgü, "Bu sene şampiyonluğu kaybettik. Karşınızda bacak bacak üstüne attı diye Alex'i gönderdiniz. Maç oynanırken formasını çıkartan futbolcu Emenike'ye ne oldu? Bir hafta sonra ilk 11'de oynadı. Yapmayın." dedi.


Belgü, Yıldırım'ın ödenen vergilerle ilgili açıklama yapmasını da eleştirerek "Tabi ki vergi ödeyeceğiz. Biz kendimizi Galatasaray ve Beşiktaş'la nasıl bir tutarız" değerlendirmesinde bulundu.


YÖNETİM KURULU ASIL VE YEDEK ÜYE ADAY LİSTELERİ
 


Başkan Sn. Aziz Yıldırım:

Asıl Üye: Mithat Yenigün (4888)

Asıl Üye: Mahmut Nedim Uslu (8988)

Asıl Üye: Nihat Özbağ (5050)
Asıl Üye: Ender Alkaya (4082)
Asıl Üye: Murat Özaydınlı (5614)
Asıl Üye: İlhan Yüksel Ekşioğlu (5546)
Asıl Üye: M. Şekip Mosturoğlu (7884)
Asıl Üye: Alaeddin Yıldırım (4758)
Asıl Üye: Ömer Temelli (5275)
Asıl Üye: İsfendiyar Zülfikari (16073)
Asıl Üye: Önder Fırat (6858)
Asıl Üye: Erhan Türkoğlu (8344)
Asıl Üye: Tahir Sarıoğlu (6838)
Asıl Üye: S. Ozan Balaban (12838)
Asıl Üye: Coşkun Bayraktar (18267)
Yedek Üye: Hakan Dinçay (6828)
Yedek Üye: Ünal Uzun (2889)
Yedek Üye: Mehmet Selim Kosif (4859)
Yedek Üye: Metin Doğan (6977)
Yedek Üye: Mustafa Serdar Erkan (7188)
Yedek Üye: Selim Sapan (18211)
Yedek Üye: Cenk Başak (5318)
Yedek Üye: Barış Altuğ Aydil (12480)
 

Sn. Hulusi Belgü:
 
Asıl Üye: Abdullah Lemi Üçyiğit (6693)
Asıl Üye: R. Hakan Kodal (18301)
Asıl Üye: Aksel Butrosoğlu (10264)
Asıl Üye: Ahmet Öksüz (14661)
Asıl Üye: Edip Zelluh (16441)
Asıl Üye: Şaban Erdikler (7946)
Asıl Üye: Mehmet Işık Eyigüngör (10063)
Asıl Üye: Ali Rıza Tekin (7725)
Asıl Üye: Fuat Atalay (16825)
Asıl Üye: Mustafa Arslan (15488)
Asıl Üye: S. Rahmi Eyüboğlu (4400)
Asıl Üye: Onursal Kocatepe (16206)
Asıl Üye: Taner Güven (11730)
Asıl Üye: Kayahan Darcan (6390)
Yedek Üye: Engin Aksoy (9379)
Yedek Üye: Ali Galip İlter (6723)
Yedek Üye: Göksel Özonay (7231)
Yedek Üye: Adem Köz (8109)
Yedek Üye: Ertuğrul Eren Ergen (16319)
Yedek Üye: R. Cüneyt Aytaç (10646)
Yedek Üye: H. Esra Kazancıbaşı Öztekin (11195)
 

Not: Adayların Yönetim Kurulu Asıl ve Yedek Üye Aday Listeleri’nde isimlerin yanında parantez içerisinde bulunan numaralar ‘üyelik’ numaralarıdır.