Kongremizde ilk gün tamamlandı

25.06.2021

Kongremizde ilk gün tamamlandı

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, Başkanımız Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Kongre Üyelerimizin katılımıyla başladı.

2 gün sürecek kongrede Başkanımız Ali Koç tek aday olarak yer alıyor.

Toplantının açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Üyemiz Fethi Pekin yaptı. Pekin'in açıklamaları şu şekilde:

“Sayın Başkan, Sayın Yüksek Divan Kurulu Başkanımız, değerli kongre üyelerimiz ve değerli hazirun, ekranlarının başında bizleri izleyen değerli Fenerbahçeli taraftarlarımız hepiniz hoş geldiniz. Kongremizin açılışını yapıyorum. Kapanmalarla kısıtlamalarla, ertelemelerle geçen keyifsiz bir dönemin ardından nihayet yüz yüze bakabilmenin ve uzun zamandır buluşamadığımız yuvamızda kavuşabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bir an evvel eski normallerimize dönebilmeyi temenni ettiğimiz bugünlerde malumunuz Fenerbahçemiz adına çok önemli gelişmeler de yaşandı. 114 yıl önce dikilen bir fidan bugün milyonları peşinden sürükleyen asırlık bir çınar ve karanlıkların üzerine tutulan bir adalet feneri oldu. 4 Haziran 2021 günü, Fenerbahçemize kumpas kuranların binlerce yıl hapse mahkum olduğu o tarihi günde sporcusuyla, yöneticisiyle, çalışanıyla ve siz değerli üyeleriyle camiamız yek vücut oldu ve 10 yıldır süren mücadele sonunda adaletin geç de olsa tecelli etmiş olmasının buruk mutluluğunu yaşadık. Tüm dünyaya Fenerbahçemizin yıkılmayacağı mesajını en güçlü şekilde haykırdık. Camiamızın gösterdiği koşulsuz bağlılık, azimli ve kararlı duruş ile Fenerbahçemiz için yapılanlar asla unutulmayacak sonsuzlukta yankılanacaktır. Desteğinize minnettarız.

Yine bilindiği üzere futbol takımımızın 1959 yılı öncesi şampiyonlukları konusunda da tüm dayanaklarıyla birlikte Türkiye Futbol Federasyonu'na bir başvuruda bulunulmuş, Kulübümüzün bu haklı mücadelesi büyük bir ilgi ve destekle karşılanmıştır. Bu vesileyle söz konusu başvurumuzun sonuna kadar takipçisi olduğumuzu da ifade etmek istiyorum. Bu sevindirici gelişmeleri ışığında Kulübümüzce tasarlanan ve çeşitli ortamlarda dile getiren yeni yapılanmalar, atılacak belirleyici ve uzun vadeli adımların müjdecisi olmuştur. Fakat tüm bunlara rağmen kasıtlı gündem belirleme refleksinde olan, sosyal medya mecraları üzerinden Fenerbahçemize gölge düşürmeye çalışan kurum ve şahıslar da ne yazık ki mevcuttur. Bu kurum ve şahıslara en güzel cevabı her koşulda Kulübümüzün yanında olan Fenerbahçe'nin en önemli gücü taraftarımız fazlasıyla vermiştir ve hiç şüphe yok ki vermeye de devam edecektir.

Sözü fazla uzatmadan Genel Kurulumuzun daha güzel, daha temiz, daha adil ve daha müreffeh günlere vesile olması temennisiyle Fenerbahçemizin en güzel günlerinde olduğu gibi en zor günlerinde de inanç ve bağlılıkla yüreğinden gelen desteği Kulübümüzden esirgemeyen siz değerli üyelerimize ve tüm camiamıza teşekkürü bir borç biliyor; Kongre açılışımızda tüm Fenerbahçe camiamızı en içten saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Yöneticimiz Fethi Pekin'in, Olağan Seçimli Genel Kurulu yönetecek Genel Kurul Divan Başkanlığı için önerilen üyelerin isimlerini okunmasının ardından Vefa Küçük Başkanlığı'ndaki Divan Kurulu oy birliğiyle kabul edildi.

Kongre Divan Başkanı olarak kürsüye gelen Vefa Küçük, “Bu kongrenin ve yarınki seçimin huzur ve adalet içinde şeffaf, tarafsız ve objektif bir şekilde yöneteceğimize kendi adıma ve diğer 6 arkadaşım adına namus ve şeref sözü veriyorum. Şu anda bir tane başkan adayı var (Başkanımız Ali Koç) ve onun listesi var. O bize verildi. Başka başkan adayımız var mı? Var ise 200 noter imzasıyla takdim etmek üzere bize versin. Yönetim Kurulu'na veya kurullara aday olmak isteyen kongremize katılan ve katılmakta olan üyelerimizden aday olmak isteyenler var ise lütfen müracaatlarını bizim divanımıza yapsınlar.” dedi. Bu çağrısını birkaç kez tekrarlayan Küçük, ardından gündemi oylamaya sundu. Kongre gündemi oybirliği ile kabul edildi. Daha sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, ebediyete intikal eden eski başkan, yönetici, kongre üyesi, sporcu, taraftarlarımız ve şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımız hep bir ağızdan okundu.

Daha sonra kürsüye gelen Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, Faaliyet Raporunu okudu. Burak Çağlan Kızılhan'ın konuşması için tıklayınız.

Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Vodina da Denetim Kurulu raporunu okudu. Kongre üyelerinin görüşlerini paylaşmasıyla devam eden toplantıda, Başkanımız Ali Koç ve Yönetim kurulumuzla Denetim kurulları ibra edildi.

Oylamadan sonra Mali İşler Direktörümüz Çağdaş Koçak, finansal yeniden yapılandırma sürecini anlattı. Üyelerin görüşlerinin ardından yeni oluşacak Yönetim Kurulu'na yapılması gereken işlemler için görev süresi bitimine kadar yetki verildi.

Başkan Yardımcımız Burhan Karaçam'ın 2021 yılı bütçesi ve mali konulara ilişkin sunumu ile süren genel kurulda 2021 yılı bütçesi onaylandı.

Yıllık aidat bedeli hakkındaki teklif Olağan Seçimli Genel Kurula katılan üyelerimiz tarafından oylandı. Kulübümüzün yıllık aidatları oy çokluğuyla 50 liradan 500 liraya çıkarıldı.

Gündemin 16. maddesi Genel Kurul üyelerimiz tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 17. maddesinde yer alan E-Spor, Kadın Futbol ve Paralimpik spor şubelerinin açılma kararı Genel Kurul üyelerimiz tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

Kulübümüzün 17293 sicil numaralı üyesi Ali Haydar Duman ve 34183 sicil numaralı üyesi Mehmet Sevinç hakkında Yönetim Kurulu tarafından verilen ihraç kararı Disiplin Kurulu'nda değerlendirilmeye alınmasının ardından Genel Kurul'da oylamaya sunuldu. Oy çokluğuyla ihraç kararları onaylandı.

Toplantıda seçim günü görev yapacak sandık kurulları başkan ve üyeleri de seçildi.

Genel kurulun ilk günü seçime tek aday olarak giren Başkanımız Ali Koç'un konuşmasıyla sona erdi.

Kongrede 2. gün oy verme işlemi 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Başkanımız Ali Koç'un önümüzdeki üç yıllık yeni dönemde Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Aday Listesi aşağıdaki gibr:

Asil Üyeler: Erol Bilecik, Burak Ç. Kızılhan, Ömer Temelli, Mehmet Dereli, Fethi Pekin, A. Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Hüseyin Arslan, Esin Güral Argat, Nüket Küçükel Ezberci, Ahmet Ketenci, Alper Pirşen, Kemal Danabaş, Ruşen Çetin

Yedek Üyeler: Selma Altay Rodopman, Ömer Okan, Selahattin Baki, Bekir İrdem, İlker Dinçay, Özgür Özaktaç, Can Gebetaş

Haber Görselleri