Konya'da "hedef 1 Milyon Üye" Organizasyonu Yapildi

19.01.2015

Konya'da "hedef 1 Milyon Üye" Organizasyonu Yapildi

“Hedef 1 Milyon Üye” Projesi kapsamında Konya’ya giden Kulüp Başkanımız ve yöneticileri burada yoğun ilgiyle karşılandı. Kulübümüze üye olan 100’ün üzerinde yeni üyemiz ile üyelik başvurusunda bulunan çok sayıda taraftarımızın başvuru formlarını imzalayan Başkan Aziz Yıldırım ile Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Asbaşkanlardan Turhan Şahin, Erhan Türkoğlu, Deniz Tolga Aytöre ve Dernekler Sorumlusu Murat Boyraz Konya'da “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi'ni anlattılar.
 

Kulübümüzün dev projesi “Hedef 1 Milyon Üye” ile ilgili çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Başkan Aziz Yıldırım ile Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Asbaşkanlardan Turhan Şahin, Erhan Türkoğlu, Deniz Tolga Aytöre ve Dernekler Sorumlusu Murat Boyraz Konya’ya gitti. Konya’da, Şube yetkilileri ve Fenerbahçe Konya Futbol ve Voleybol Okulumuz tarafından çiçeklerle karşılanan kafilemiz gecenin düzenleneceği otele gitti. Başkan ve yöneticiler burada Kulübümüze üye olan taraftarlarımızın üyelik başvuru formlarını imzaladı.
 

Yoğun katılımın olduğu gecenin açılış konuşmasını Fenerbahçe Konya Şube Başkanımız Bülent Kaşdoğan yaptı. Başkanımız Aziz Yıldırım’ı Konya’da ağırlamaktan dolayı memnun olduklarını dile getiren Kaşdoğan'ın ardından kürsüye çıkan Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Asbaşkanlardan Turhan Şahin, Erhan Türkoğlu ve Deniz Tolga Aytöre “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi’nin önemine değindiler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.  
 

Ardından kürsüye çıkan Başkan Aziz Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu ve “Hedef 1 Milyon Üye” Projesi ile ilgili bilgiler verdi.
 

Konya’nın özel ve gelişmekte olan bir kent olduğunu vurgulayan Başkan Aziz Yıldırım, “Konya’daki şehir planlaması diğer illerimizden daha iyi yapılmıştır. Konya inançlarıyla, sosyal anlamdaki yaşayışıyla Türkiye’deki bir mozaiktir. En önemlisi de Mevlana’dır. Mevlana’yı dünya iyi tanıyor ama biz Türk vatandaşları olarak Mevlana’ya son zamanlarda önem verdik.  Mevlana, ‘Dün dünde kaldı bugün yeni şeyler söyleme zamanı’ diyor basitçe. Biz de bu sözün devamı gibi geçmişte yaşadığımız bütün projeleri geride bırakarak “1 Milyon Üye” projesini hayata geçirmek için çalışmalar yapıyoruz. Hep şunu vurguladık, Fenerbahçe siyasette yoktur. Olamazda. Bu yanlıştır. Bu kulübü kötü günlere taşır. Biz her yerde şunu vurguluyoruz. Burada her partiden her düşünceden insanlar var. Açık ve net söylüyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü bir sivil toplum örgütüdür. Fenerbahçe’nin ve Türk toplumunun bazı yaralarını sarmak için çalışmak, toplumun eksiklerini tamamlamak için yardımcı olmak ve Kulübümüzün, Cumhuriyet devam ettikçe hayatta kalmasını sağlamak için bu projeyi başlattık.” dedi.
 

"Halkın takımı olarak ifade ettiğimiz Fenerbahçe’yi halkın üzerine monte ediyoruz" diyen Başkan Aziz Yıldırım, “Bizlerinde sizler gibi kulübün her türlü sorununda elimiz taşın altında olacak. Bu yayılırsa Fenerbahçe hem Sivil Toplum Örgütü olarak hem de ekonomik olarak güçlü olacaktır. Dünya kulübü olmak kolay değil. Dünya kulüpleriyle mücadele edecekseniz ekonomik anlamda onlar gibi olmalıyız. Güçlü olmamız için tabanı bütün Fenerbahçelilere yaymamız lazım. Onları üye yapmamız lazım. Onların buraya sahip çıkmasını sağlamamız lazım. Büyük maç oynanınca stat dolu ama diğer maçlarda stat yarı yarıya boş. Bunları bizler önlemeliyiz. Kulüp üyeleri bilet alacak, kombine alacaklar. Böylece kulübün gelirleri baştan belirlenmiş olacak. Aksi halde kulübün bütçe dengeleri bozulmaktadır. Önemli olan Türkiye’nin her yerinde ve Avrupa’nın bazı yerlerinde Fenerbahçe Evleri yapacağız. Bunlar tamamen kulübün almış olduğu araziler üzerine yapılacak. “ ifadelerini kullandı.
 

Türkiye’nin her yerinde şube açılacağını belirten Başkan Aziz Yıldırım, “Biz Türkiye’nin her yerinde şube açacağız. Tahminen 200 şube açmayı düşünüyoruz. Bugüne kadar 40 şube açıldı bunlardan bir tanesi de Konya Şubemizdir. Konya her zaman Fenerbahçemize, Aziz Yıldırım’a ve arkadaşlarına destek olmuştur. Dolayısıyla Konya’ya karşı hepimizin bir sempatisi var. Bu akşam buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bunun dışında Şube Başkanımız Bülent Bey’e bu geceyi tertiplediği için çok teşekkür ediyorum. Konya Şubesi sayesinde üye kapasitemizi daha da arttıracağız. Fenerbahçe’ye her türlü desteği Konya’dan sağlayacağız.” şeklinde konuştu.
 

Konuşmalar sonrasında  Fenerbahçe Konya Şubesi Başkanımız Bülent Kaşoğlu Başkan Aziz Yıldırım’a Mevlevi Sarığı “Destar-ı Şerif” ve Ali Okur Hoca’nın özel yapım Ney’ini hediye ederken yöneticilerimiz ve Başkanımız imzalı Fenerbahçe forması hediye ettiler. Arkasından yenen akşam yemeğinden sonra hem üyelerle hem de Konya Şubesi’nin Yönetim Kurulu’yla toplu fotoğraf çekildi.