Konya'da Hedef 1 Milyon Üye" Ve "fb Yandex" Projeleri Tanitildi

23.09.2015

Konya'da Hedef 1 Milyon Üye" Ve "fb Yandex" Projeleri Tanitildi

Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım, Kulübümüzün dev projelerinden ikisi olan Hedef 1 Milyon Üye ve Fenerbahçe Yandex Projeleri kapsamında Konya’ya gitti. Kafilede Fenerbahçe Kart Koordinatörü Ece Köprek ve Hedef 1 Milyon Üye Projesi yetkilileri de yer aldı. Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan da ziyarette ev sahipliği yaptı. 


Burada Konya Fenerbahçeliler Derneğimizi ziyaret eden ve gezen Başkanımız, Hedef 1 Milyon Üye Projesi kapsamında Kulübümüze üye olan taraftarlarımızla bir araya geldi ve Fenerbahçe Yandex Projesi ile ilgili bilgiler verdi.


Kulübümüze üye olan taraftarlarımızın formlarını imzalayan Başkanımız taraftarlarımızın da isteğini kırmadı ve formalarını imzaladı. Fenerbahçe Kart Koordinatörü Ece Köprek de dernek üyelerine ve taraftarlarımıza Hedef 1 Milyon Üye ve Fenerbahçe Yandex Projeleri hakkında yapılması gerekenleri anlattı. 


Başkanımıza dernek üyelerimiz tarafından Mevlana müzesinin yer aldığı tablo hediye edildi. Yazar Sinan Yağmur da Başkanımıza imzalı kitaplarını verdi. Ayrıca Başkanımız Aziz Yıldırım ziyarette, Gençlik ve Spor Bakanlığı eski Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’la bir araya geldi.  


Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkanımız Aziz Yıldırım, öncelikle Hedef 1 Milyon Üye ve Fenerbahçe Yandex Projeleri hakkında bilgi verdi.

 

"Bu proje Fenerbahçe'nin tabana yayılmasını sağlayacaktır"

1 Milyon Üye Projesiyle ilgili Başkanımız, "Türkiye'de insanların ekonomik durumları ortada. Taksitle de olsa ödeyemem, mahcup olurum diye düşünen birkaç taraftarımız oldu. Ben çözdüm, arkadaşlarım çözdü. Yöneticilerle kendi aramızda konuşup, çözdük. Birkaç taksitini biz üstlendik ondan sonrasını o arkadaşlar devam ettirdi. Ama tabi ülkenin ekonomik şartlarını da göz önüne almak lazım. Biz bunu söylediğimizde dolar 2 TL'nin altındaydı, şimdi 3 TL'nin üzerine çıktı. Kulübe 1 milyon üye yapsak 1 milyar dolara ulaşıyorduk. Bu aydan sonra tahminim üye sayımız daha da yükselecektir. Bu seviyelerde yürümesi de önemlidir. Temsilci üyeliğin çok olması Fenerbahçe'nin tabana yayılmasını sağlayacaktır" dedi.

 

"Biz sözümüzden dönmeyeceğiz"

Fenerbahçe Yandex Projesi ile ilgili de Başkanımız Aziz Yıldırım, "Dün itibariyle bilgisayardan yapılan aramalar 1 milyon 657 bin. Android telefondan yapılan aramalar 2 milyon 138 bin. Toplamda 3 milyon 800 bini bulmuş. Dün bilgisayardan yeni katılım 9 bin kişi, telefonda ise 60 bin kişi. Dün toplamda 69 bin kişi browser indirmiş. Genelde Fenerbahçe Yandex arama motorunu indiren kişi sayısı 1 milyon 210 bin kişi ancak 600 bin kişi henüz kullanmıyor. Fenerbahçe Yandex arama motoru indiren herkesten kullanmasını ve arama yapmalarını rica ediyorum. Reklamlarda söylediğimiz gibi günde herkes 10 işlemi Fenerbahçe Yandex üzerinden yaparsa hedefe ulaşacağız. Söz sözdür. Biz sözümüzden dönmeyeceğiz. Buradan gelecek maddi katkıyla Mayıs ayında istenilen futbolcunun transferini gerçekleştireceğiz. Bunun çalışmasını daha önceden yaparak o futbolcunun Fenerbahçe'ye transferini sağlayacağız. Ben de günde 40-50 defa arama yapıyorum" ifadelerini kullandı.

 

 "Mahkemenin neticesini bekleyeceğiz"

Dava sürecine de değinen Başkanımız,  "5 Ekim'de biliyorsunuz mahkeme var. Belki son mahkeme olabilir. Belki bir mahkeme daha uzayabilir. Onun için adaletin vereceği karara saygılıyız. Bugünden bu karar şu olur, bu olur diye söylemek yanlış. Adalete inanıyoruz. Hukukun üstünlüğüne inandığımıza göre mahkemenin neticesini bekleyeceğiz" diye konuştu.

 

"Gebze'de akademi kuracağız"

Gebze'de yapılacak futbol akademileri ile ilgili de Başkanımız, "Birinci projemiz Fenerbahçe evlerini yapmak. İkinci proje de bizim Gebze tarafında arazimiz var. 200 dönüme yakın. 100 dönüm daha önceden vardı, 100 dönüm de alınıyor, toparlanıyor. Türkiye'de hepimiz günlük yaşıyoruz. Gazetelere bakınca hakem şöyle yaptı, hoca şöyle yaptı, oyuncu böyle yaptı. Türk sporuna yalnız futbol olarak bakmadan hangi noktaya gitmesi gerektiğini, 5 yıl içinde şu noktada olması lazım, 10 yıl içinde bu noktada olmak lazım diye bir plan yapmak lazım. Maalesef hiçbir plan yok. Kulüplerde de federasyonlarda da planlama yok. Devlet de bu konuda hiçbir katkı yapmıyor. Devlete başından beri söylediğimiz bir hadise var. Profesyonel olarak harcadığımız ücretlerin karşısında vergi ödüyoruz. Bu vergilerin amatör sporculara dönmesiyle, amatör sporlar daha güçlü olacak. Tesisler yapılacak, sporcular yetişecek. 15 yıldır söylüyorum. Yine söylüyorum. Bunun yanında kulüplerin altyapılarına baktığımızda ya 2 ya 3 sahası var. Bugün Avrupa'nın köylerin belediyelerin spor kulüplerinin 5'şer 10'ar antrenman sahaları var. Bunları binaları var. O sporcuların ihtiyaçları için her türlü imkanları var. Bize baktığınızda Fenerbahçe olarak söylüyorum; 2 tane 3 tane sahamız var. Onun dışında saha yok. Bin tane sporcumuz var. Bunlar oralarda çalışma yapsalar saha yetmez. Burada yapılacaklardan bir tanesi sahalar ve tesisler yapmak. Bu tesislere akademi diyorlar. O binanın içinde 2-3 oda var. Akademi böyle olmaz. Bunları planlamak lazım. Bunların içinde hastane, tesisler sahalar, 15 tane saha olacak. Her şey olacak. Planlamayı iyi yapmak lazım. Genç nüfusu çok olan Türkiye'de, devlette amatör spora katkıyı sağlarsa o zaman altyapılardan çok önemli sporcular yetişir. Yalnız futbolda değil tüm  amatör branşlarda. Bunu yapmadığımız müddetçe, bir daha Aziz Yıldırım gelmeyeceğine göre, amatör sporlara bu kadar önem vermeyeceğine göre, Fenerbahçe amatör sporlardan elini çektiği zaman da amatör sporlar aşağıya gidecek. Boks şampiyonlarına bakıyorsunuz hep Fenerbahçeliler. Atletizmde bakıyorsunuz bizimkiler gençlerde Avrupa şampiyonu. Bunlara imkan sağlamak lazım. Gençlerde oluyorlar, futbolda da aynı şekilde. Belirli bir kademeye geldikten sonra fizik taktik bu tip konularda çalışma yapmaları lazım ki kademe atlasınlar. Bunu yapmadığımız için iyi eğitmenler sahalar olmadığı için, iyi tesisler olmadığı için, iyi yemelerini içmelerini sağlayamadığımız için maalesef futbolcu yetiştiremiyoruz. 1 tane oyuncu, 1 tane güreşçi, 1 tane atlet çıkıyor, üzerine koyamıyoruz. Bunun için biz Gebze tarafında 200 dönüm araziye bütün branşlarda akademi yapacağız. O zaman Fenerbahçe'nin bütün dallarda sporcu patlaması olacak. Bu ülkeye hizmet eden sporcular yetiştireceğiz" dedi.

"Takım daha iyi olacak"

Takımla ilgili soruya Başkanımız, "Takımla ilgili benim bir şey söylememe gerek yok. Siz zaten benden daha iyi biliyorsunuz. Sportif direktör var, hoca var, konuşuyorlar zaten. Benim bir şey söylememe gerek yok.  Bursaspor maçından sonra Cumhuriyet gazetesinde yazıyor, soyunma odasına inmişim, bütün oyuncuları tebrik etmişim. Ben bu hafta maça gitmedim. Biraz rahatsızdım ve maçı evde izledim. Takım daha iyi olacak" yanıtını verdi.


Başkanımız Aziz Yıldırım sözlerini şu ifadelerle tamamladı: "Dün Gençlerbirliği-Beşiktaş maçını beraber seyrettik. Bursaspor maçından önce diğer takımların bizle oynadığı maçları seyrettik. Geçen sene de çok maç seyrettik. Büyük kulüplere karşı küçük takımlar kapanarak oynuyorlar. 1-9-1 taktiğiyle. Türk sporu bu şekilde gelişmez. Küçük takımlar da, onlar da gelecekler. Büyük takımları yenmek için oynayacaklar. Yani berabere kalınca '1 puan aldık' diye sevinmeyecekler. Herkes açık oynayacak. Geçen akşam Marsilya-Lyon maçını seyrettim. Tavsiye ederim, seyredin. İki taraf da açık oynuyor ve zevk alıyorsunuz. Şimdi dünkü Gençlerbirliği-Beşiktaş maçından zevk aldık mı? Almadık. Bir önceki hafta Kasımpaşa-Fenerbahçe maçı, bizim maçtan aldık mı, zevk almadık. Yani iki taraf da futbol oynamaya çalışmalı, sporcuları o şekilde yönlendirmek lazım. Burada antrenörlere büyük görev düşüyor. Eğitmenler maç kazanmak için takımı sahaya çıkarsınlar. 'Kapandım. Ben 1 puan aldım. Engelledim. Mutluyum' düşüncesiyle futbol gelişmiyor. Futbol olduğu yerde duruyor. Her takım yenmek için oynayacak. O zaman futbol daha güzelleşir. Statlar daha çok dolar. Kimse maçtan önce şu kazanamaz, bu kazanacak yorumuna girmez. Daha maçın başında netice belli olmaz. Ama maalesef bizde belli. Biz hücum edeceğiz. Bir tane tesadüfi gol yersek öyle biter maç. Ama 1-2 tane atarsan da o maç 5 olur. Bizde konu bu. Onun için bütün takımlarda açık futbol oynamaya niyetli sporcuların sahaya çıkıp antrenörlerle beraber mücadele etmeleri gerek. O zaman futbol kademe kademe ileri gider. Ama bu şekilde gitmez.”