Kraliçelerimiz Atina Turnuvasi'nda Şampiyon Oldu

26.09.2011

Kraliçelerimiz Atina Turnuvasi'nda Şampiyon Oldu

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız Yunanistan’da düzenlenen Atina Turnuvası’nı şampiyon olarak tamamladı. Kraliçelerimiz 4’lü turnuvada Panathinaikos ve ZZK Partizan’ın ardından Athinaikos’u da mağlup ederek, şampiyonluğa uzandı.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da, 23-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenen turnuvada, Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın yanı sıra Panathinaikos, Athinaikos ile  ZZK Partizan takımları yer aldı.

İlk gün Yunanistan’ın Panathinaikos ekibiyle karşılaşan Kraliçelerimiz rakibini 33 sayı farkla, 78-45 mağlup etti. İkinci maçında ise Sırbistan’ın ZZK Partizan ile karşılaşan Bayan Basketbol Takımımız bu karşılaşmadan  da 85-70 galip ayrılmasını bildi. Turnuvanın son gününde, bir diğer Yunanistan ekibi olan Athinaikos ile karşılaşan Fenerbahçemiz, bu maçtan ise 72-64 galip ayrılarak, turnuvayı namağlup şampiyon tamamladı. Fenerbahçemizin birinci olarak tamamladığı turnuvayı Athinaikos ikinci, ZZK Partizan üçüncü, Panathinaikos ise 4. tamamladı.

Athinaikos 64-72 Fenerbahçe

Takımımız Athinaikos karşısına Elena Babkina, Esmeral Tunçluer, Kübra Siyahdemir, Nevriye Yılmaz ve Ivana Matovıc ilk beşi ile başladı.

İlk periyotta istediği oyunu sahaya yansıtamayan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız çeyreği 27-14 geride tamamladı. İkinci çeyrekte daha iyi savunma yapan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız periyot skoru olarak Yunanistan takımı ile eşit sayı üretmesine rağmen ilk yarıda soyunma odasına 47-34 geride gitti.

İkinci yarıda özellikle pota altında Tamane-Matovıc ve Nevriye ile sayı üreten Takımımız, farkı azaltarak final periyoduna 1 sayı farkla 53-52 geride girdi. Son çeyrekte rakibinden daha fazla sayı üretmeyi başaran Fenerbahçemiz, karşılaşmayı 72-64’lük skorla kazanmayı başararak Atina Turnuvası’nda şampiyonluğa ulaştı...

Mücadelede Zane Tamane 18, Nevriye Yılmaz 14, Ivana Matovic ve Elena Babkına ise 10’ar sayı ile çift haneli rakamlara ulaşan isimler oldular. 

Atina Turnuvası’nı şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, 26 Eylül Pazartesi günü İstanbul’da olacak.