Küçük Fatih Kurtarilamadi

28.02.2012

Küçük Fatih Kurtarilamadi

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde geçtiğimiz aylarda futbolcularla tanışıp, kaptanımız Alex ile bir araya gelen Bartınlı kalp hastası Fatih Karaman (9) yaşamını yitirdi. Karaman’ın 2009’dan bu yana yaşadığı  rahatsızlıktan kurtulması için beklenen organ Cumartesi günü bulundu. Ankara’da yapılan kalp naklinin ardından durumu kötüleşen Karaman, maalesef kurtarılamadı. Karaman’ın cenazesi dün Bartın’da toprağa verildi. 2 yıl önce kızları Mihrican’ı (14) da kalp rahatsızlığından kaybeden Muhammet ve Satiye Karaman çifti büyük üzüntü yaşadı.

Bir ’Alex’ hayranı olan Bartınlı kalp hastası minik Fatih’in hayalleri gerçeğe dönüşmüştü.  Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde Profesyonel Futbol Takımımızın Kaptanı Alex de Souza ve diğer oyuncularımızla tanışan 9 yaşındaki Fatih Karaman, Alex’e Bartınspor kaşkolu hediye etmişti.

2009 Aralık ayında kalp kası rahatsızlığı teşhisi konulan ve tedavi gördüğü Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kalp nakli için sıra bekleyen Fatih Karaman’ın, hayranı olduğu Takım Kaptanımız Alex de Souza ve diğer oyuncularımızla tanışma isteği, kulüp yetkililerimiz tarafından uygun görümüş ve hemen Can Bartu Tesisleri’mizdeki antrenmana davet edilmişti.  Alex ve diğer oyuncularımızla bir araya gelen Fatih Karaman, hayatının en mutlu anlarından birini yaşamıştıı. Kendisine Bartınspor kaşkolu veren minik hayranına imzaladığı formasını hediye eden Alex, minik Fatih ve arkadaşlarıyla hatıra fotoğrafı da çektirmişti.

Fatih için beklenen organ Cumartesi günü bulundu. Ankara’da yapılan kalp naklinin ardından durumu kötüleşen Karaman, kurtarılamadı. Küçük Fatih’e Tanrı’dan rahmet, Karaman Ailesi’ne başsağlığı diliyoruz.