Kulübümüz “Geleceğe Nefes” oldu

11.11.2019

Kulübümüz “Geleceğe Nefes” oldu

Gelecek nesillere daha temiz, daha yeşil, daha güzel bir dünya bırakmak adına “Geleceğe Nefes” kampanyasına destek olan Kulübümüz, Eyüp ilçesinin Pirinççi Köyü'nde fidan dikimi gerçekleştirdi.

Tüm Türkiye'de 11.11.2019'da saat 11.11'de eş zamanlı başlayan etkinlikte İstanbul'da Eyüp ilçesinin Pirinççi Köyü'nde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Kulübümüzü temsilen Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt ile Turhan Şahin önderliğinde Kulübümüzün faaliyet gösterdiği 9 branşın altyapı sporcuları, 1907 Fenerbahçe ve Eyüp Derneklerimizin yöneticileri ve üyeleri, Fenerbahçe Koleji öğretmenleri ve öğrencileri, sivil toplum örgütleri ile vatandaşlarımız fidan ekimi gerçekleştirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun çevreye duyarlılığına katkı sağlamak ve yangınlardan zarar gören alanların yeniden ağaçlandırılması adına hayata geçirdiği “Geleceğe Nefes” sosyal sorumluluk projesine Fenerbahçe Spor Kulübü de destek verdi.

Türkiye'de 2023 noktada 11 milyon fidanın dikilmesinin hedeflendiği proje kapsamında 14 milyona yakın fidan toprakla buluştu.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar

Haber Görselleri