Kulübümüzden Önemli Bilgilendirme

13.12.2013

Kulübümüzden Önemli Bilgilendirme

Takımımızın emin adımlarla şampiyonluk yolunda ilerlediği lig maratonunda en büyük destekçimiz kuşkusuz taraftarımız.
 
 
Ancak, sezonun henüz 14. haftası geride kalmışken, takımımız, evimizde oynayacağımız ilk müsabaka olan Akhisar maçında seyircisiz oynama cezasıyla (kadın ve çocuklara) sahaya çıkacaktır.
 
 
Sahamızın kapanmasına ve 80.00-TL’lik para cezasına neden olan "çirkin ve kötü tezahürat" eylem ve davranışların tekrarlanması durumunda, cezamız katlanarak sürecek ve kulübümüz en büyük gücünden, siz taraftarlarımızdan, yoksun kalacaktır.
 
 
Bu bağlamda, ilgili eylem ve davranışların sürmesi halinde, evimizde oynayacağımız maçlar  "seyircisiz oynama cezası" kapsamına alınacak; para cezası ise üst sınır çerçevesinde değerlendirilecektir.
 
 
Şampiyonluk hedefimiz yolundaki maçlar sırasında, bu tip maddi ve manevi cezaya neden olabilecek her tür eylem ve davranıştan imtina edilmesini önemle rica ederiz.
 
TFF Futbol Disiplin Talimatı, 52. Madde: Çirkin ve Kötü Tezahürat 
 
(5) Anılan yasağın aynı sezon içerisinde dördüncü kez ihlali halinde sorumlu kulübe, bir müsabakayı seyircisiz oynama cezası ve ikinci fıkrada öngörülen para cezalarının üst sınırı kadar para cezası verilir.
 
 
(6)Anılan yasağın aynı sezon içerisinde beşinci kez ihlali halinde sorumlu kulübe, bir müsabakayı seyircisiz oynama cezası ve üçüncü fıkrada öngörülen para cezalarının üst sınırı kadar para cezası verilir.
 
 
(7) Anılan yasağın aynı sezon içerisinde altıncı kez ihlali halinde sorumlu kulübe, bir müsabakayı seyircisiz oynama cezası ve dördüncü fıkrada öngörülen para cezalarının üst sınırı kadar para cezası verilir.
 
 
(8) Anılan yasağın aynı sezon içerisinde yedinci kez tekrarı halinde ve takip eden her ihlalde sorumlu kulübe, iki müsabakayı seyircisiz oynama cezası ve dördüncü fıkrada öngörülen para cezalarının üst sınırı kadar para cezası verilir. 
 
 
Fenerbahçe Spor Kulübü