Kulübümüzden Ufuk Kiran'a Ziyaret

09.04.2015

Kulübümüzden Ufuk Kiran'a Ziyaret

Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Metin Doğan, futbol takımımıza karşı gerçekleştirilen silahlı saldırıda yaralanan otobüs şoförü Ufuk Kıran’a,  Kulübümüz adına geçmiş olsun ve teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde tedavi görmekte olan Ufuk Kıran’ı odasında ziyaret eden Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Doğan, soğukkanlılığı ve cesareti ile büyük bir faciayı önleyen Kıran’a, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu ve Fenerbahçe Camiası adına teşekkür etti ve kendisine Takımımızın tüm üyelerinin imzaladığı, üzerinde ismi yazılı 53 numaralı Fenerbahçe forması hediye etti. Ufuk Kıran’ın eşi Nurten Kıran’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Yöneticimiz Metin Doğan “Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım, Yönetimimiz, Teknik Heyetimiz ve Futbol Takımımızın size selamlarını ve geçmiş olsun dileklerini getirdim. Fenerbahçe Spor Kulübü ve Camiası olarak her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz.” diye konuştu.

 

Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Doğan ve beraberindekiler, daha sonra Ufuk Kıran’ın Rize’deki evine ve ailesine de bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Ufuk Kıran’ın bugün ya da taburcu olacağını belirten hastane başhekimi Prof. Dr. Tevfik Özlü, “Hastamız buraya geldiğinde yoğun bir kanaması vardı. Önce kanamayı durdurup daha sonra kendisini yoğun bakım ünitesine aldık. Cerrahi bir müdahalede bulunmadık. Beyinde ve gözlerinde herhangi bir hasar oluşmaması nedeniyle hastamızın son derece şanslı olduğunu söyleyebilirim. Kendisi zaten çok pozitif bir hastamız. Bundan sonraki hayatını etkileyecek bir sorun görünmüyor. Sadece yüzünde biraz ödem var. Bugün ya da yarın taburcu etmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Silahlı saldırı anında soğukkanlılığıyla büyük bir faciayı önleyen Ufuk Kıran ise “Olay anında önce otobüse taş atıldığını sandım. Bu yüzden hemen orayı geçmek için hızlandım. Sonrasında kucağımda bir sıcaklık hissettim. Baktığımda her yerin kan olduğunu gördüm. Yoğun kanamam olduğunu görünce otobüsü yavaşlattım ve durdurdum. Ekip otosuna geçtim ve hastaneye getirildim. Sonrasını hatırlamıyorum. 10-12 yıldır bu işi yapıyorum. Geçmişte trafik kazası bile geçirmedim. İlk defa böyle bir şey başıma geliyor. Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, Başkanına ve Yöneticilerine ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.