20.03.2012

Kulübümüze 2 Maç Ceza

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu(PFDK), Fenerbahçemiz ile Galatasaray arasında oynanan lig maçındaki olayları gerekçe göstererek, Kulübümüze 2 resmi maçta seyircisiz oynama cezası verdi.

PFDK’nın bugün yaptığı 90 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar, TFF’nin resmi internet sitesinden yayınlandı. Açıklamada şu ibarelere yer verildi:

 "FENERBAHÇE A.Ş.’nin, 17.03.2012 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - GALATASARAY A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürattan dolayı ve bu eylemin aynı sezon içerinde 5. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 120.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş.’nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Cezaların birleştirilmesi suretiyle FENERBAHÇE A.Ş.’nin, toplam 2 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ve 135.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, … karar verilmiştir"

PFDK ayrıca, Galatasaray antrenörü Hasan Şaş’a, aynı maçta taraftarımıza yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle, 1 resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı getirdi.