Kulübümüzün 108. Yaşi Kutlandi

04.05.2015

Kulübümüzün 108. Yaşi Kutlandi

Kulübümüzün kuruluşunun 108. ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Fenerbahçe Spor Kulübü’nü ziyaret edişinin 97. yıldönümü bir dizi etkinlikle kutlandı.


Sabah saatlerinde Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küküçandonyadis Tesisleri’nde tören, akşam saatlerinde de Faruk Ilgaz Tesisleri’nde kokteylli kutlama organize edildi.


Kutlamaya, Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Asbaşkanlardan Turhan Şahin, Ünal Uzun, Mali İşler Koordinatörü Tamer Yelkovan, Yönetim Kurulu Danışmanı Vedat Olcay, Yüksek Divan ve Kongre Üyeleri, kulüp çalışanları ve davetliler katıldı.


Saatler 19.07’yi gösterdiğinde Fenerbahçe marşları eşliğinde başlayan gece, müzik ziyafeti ile devam etti. Ardından kürsüye gelen Asbaşkanlardan Turhan Şahin, teşekkür konuşması yaptı.


Fenerbahçe Spor Kulübü Tarih Arşiv ve Müze Kurulu Başkanı R. Sertaç Kayserilioğlu ise, günün anlam ve önemine ilişkin konuştu. Kulübün kurulduğu tarihlerdeki zorlukları anlatan Kayserilioğlu, Fenerbahçe tüzüğünde de yer alan vatan sevgisinden de bahsetti. Konuşmaların sonrasında ise davetliler, Fenerbahçe marşları eşliğinde gönüllerince eğlendiler.