01.02.2012

Kulübümüzün Açiklamasi

Son 7 aydır camiamıza yapılan haksızlıklara karşı verdiğimiz mücadelede haklılığımızın ortaya çıkmasının verdiği memnuniyetle beraber Şampiyonlar Ligi’ne gönderilmememizin bazı odaklar tarafından engellenmesinin tescilinden dolayı bir burukluk ve hayal kırıklığı yaşıyoruz.

Gelinen noktada daha düne kadar UEFA’ya bizi şikayet edenlerin bugün dönüp Türkiye’ye UEFA’yı şikayet ettiklerini ulusça izliyoruz. Kulübümüz yaşananlara ilişkin detaylı açıklamasını önümüzdeki günlerde camiamız ve kamuoyu ile paylaşacaktır.

Ancak beklentimiz hemen bugün kulübümüzün haksız yere Şampiyonlar Ligi yolunun kapanmasına neden olanların, başta TFF Hukuk Kurulu Başkanı İlhan Helvacı olmak üzere, istifa etmesidir. Bu yaşananlarda sorumluluğu olanların tamamının istifa etmeleri artık kaçınılmaz bir gerçektir.

Kulübümüz tarafından defalarca dile getirilen tüm hususlar en yetkili ağızlar tarafından "birer suç ihbarı ve ikrarı" bir nevi suçun kabülü şeklinde dile getirilerek istifa kararlarına gerekçe yapılmıştır.

Önemle belirtmek isteriz ki; bu ihbar ve ikrar içeren açıklamalarda adı geçen kişiler hakkında her türlü hukuki ve ceza-i takibat tarafımızdan süratle hayata geçirilecektir.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ