Kulübümüzün Kuruluşunun 104. Yili Kutlandi

03.05.2011

Kulübümüzün Kuruluşunun 104. Yili Kutlandi

Kulübümüzün kuruluşunun 104. ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kulübümüzü ziyaretlerinin 93. yıldönümü, Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde düzenlenen bir törenle kutlandı.

Törene Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Genel Sekreterimiz Vedat Olcay, Dernak Başkanımız ve Kulübümüz Asbaşkanlarından Ali Koç, Kulübümüz Asbaşkanlarından Murat Özaydınlı ve İlhan Ekşioğlu, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Turan Şahin ve Yasemin Merçil, Yüksek Divan Kurulu ve Kongre Üyelerimiz, sporcularımız, altyapı sporcularımız, Fenerbahçe Koleji’nden öğretmen ve öğrenciler ile kulüp personeli katıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep birlikte söylenmesiyle başlayan tören, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay’ın konuşmasıyla devam etti. Fenerbahçe’nin, Atatürk ve laik düzene bağlılığını bildiren Yüksel Günay, "Fenerbahçe Spor Kulübü bir dünya markası olduğunu her alanda ayrı ayrı göstermiştir. Biz spordan başka bir iş yapmayız, ne kağıt üzerinde ne de kapalı kapılar ardında. Her gün bir şeyler yazılıyor çiziliyor Fenerbahçe Spor kulübü bu yapılanların dışındadır. Nice mutlu 104 yıllara" diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra FB TV’ye açıklamalar yapan Yüksel Günay, Fenerbahçe’nin sporun her alanında gösterdiği başarılarla Atatürk’ün 93 yıl önce gösterdiği yoldan hiç sapmadan, Atatürk’e bağlılıkla yoluna devam ettiğini söyledi. Günay, "Biz laik düzen içinde etik spor yapıyoruz" dedi.

Törende Atatürk ve Fenerbahçe konulu konuşmalar ve Fenerbahçe Koleji öğrencilerinin okuduğu Atatürk şiirlerinin ardından verilen kokteyl ile sona erdi.