Kulübümüzün Olağan Mali Genel Kurulu Yapildi

06.06.2016

Kulübümüzün Olağan Mali Genel Kurulu Yapildi

Fenerbahçe Spor Kulübü 2016 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu, Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da, Vefa Küçük’ün Divan Başkanlığı'nda yapıldı. Yönetim Kurulu’nun faaliyetlerinden ötürü oy birliğiyle ibra edildiği Mali Genel Kurulda, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 2016 yılı bütçesi de 235 milyon 750 bin TL olarak oy birliğiyle kabul edildi.


Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve 1607 Genel Kurul Üyesinin katıldığı Mali Genel Kurulda açılış konuşmasını Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu ve katılımlarından dolayı tüm üyelere teşekkür etti.


Vefa Küçük Divan Başkanı Seçildi

Daha sonra Kongrede Genel Kurul Başkanlık Divanı seçimi yapıldı. Oybirliğiyle Vefa Küçük Kongrenin divan başkanı oldu. Gündem ve ek gündem maddesinin oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, Kulübümüzün kurucuları, kuruluşundan bu yana vefat etmiş genel kurul üyelerimiz, eski başkanlarımız, sporcularımız ve kulüp çalışanlarımız ile şehit asker, polis ve sivil şehitler ile 2 gün önce vefat eden eski başkanvekilimiz Nihat Özdemir’in annesi Nezahat Özdemir anısına saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okundu.


Faaliyet Raporu Oybirliğiyle Okunmuş Kabul Edildi

Gündem maddeleri arasında yer alan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun okunması maddesi, tüm faaliyetler daha önceden üyelere postayla gönderilen kitapçıkta yer aldığı için oybirliğiyle okunmuş kabul edildi.


Başkanımızın Konuşması

Bu oylamanın ardından Divan Başkanı Vefa Küçük kürsüye Başkanımız Aziz Yıldırım’ı davet etti ve Başkanımız şu konuşmayı yaptı:

 


Başkanımız Aziz Yıldırım'ın Olağan Mali Genel... paylaşan: fenerbahce

 

Denetim Kurulu Faaliyet Raporu Okundu

Başkanımızın konuşmasının ardından Denetim Kurulu Faaliyet Raporu okundu. Ardından kongreye katılan üyeler, faaliyetler hakkındaki görüşlerini kürsüye gelerek dile getirdi. Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu adına kürsüye gelen Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu genel kurul gündemine ve yapılan konuşmalara dair açıklamalar yaptı.


Yönetim Kurulu Oy Birliğiyle İbra Edildi

Raporlar hakkındaki görüşmelerden sonra Yönetim Kurulu’nun faaliyetlerinden ötürü ibra edilmesine geçildi. Yapılan oylamayla Yönetim Kurulu 2015 yılındaki faaliyetlerinden dolayı oy birliğiyle ibra edildi. Denetleme Kurulu’nun da faaliyetlerinden ötürü oy birliğiyle ibra edilmesinin ardından bütçeye geçildi.


Fenerbahçe’nin 2016 Yılı Bütçesi 235 Milyon 750 Bin Lira

Yapılan oylamayla. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 2016 Yılı Bütçesi, daha önce üyelere postayla gönderilmiş kitapçıkta yazılı olduğu gibi 235 milyon 750 bin TL olarak kabul edildi.


Başkanımızdan Teşekkür Konuşması

Kongrenin sonunda bir teşekkür konuşması yapmak için tekrar kürsüye gelen Başkan Yıldırım, “Bir yaz günü hep beraber bir araya geldik ve Fenerbahçe’nin mali ve idari konularını konuştuk. Yönetimimizi ibra ettiğinizden dolayı hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Önümüzdeki Ramazan ayının hepinize hayırlı olmasını ve Devrimci bir Müslüman olan Muhammed Ali’nin kaybından dolayı üzüntülerimi dile getiriyorum” dedi. Başkanımız Aziz Yıldırım, “En iyi şekilde yaz tatili geçirmenizi ve yeni dönemde Fenerbahçe için her şeyin iyi olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Başkanımızın konuşmasıyla Kongre sona erdi.