Kulüp Başkanimiz Ve Yöneticilerinden Önemli Açiklamalar

25.12.2014

Kulüp Başkanimiz Ve Yöneticilerinden Önemli Açiklamalar

Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım, Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, Asbaşkanlardan İlhan Ekşioğlu, Yönetim Kurulu Üyelerinden Yalçın Haker ve Selim Kosif ile birlikte Takımımızın akşam antrenmanını izledi.
 

Can Bartu Tesislerimizde gerçekleştirilen antrenman esnasında Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticiler önemli açıklamalarda bulundu.
 

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Her türlü mücadeleyi vereceğiz”
Tüm insanların yeni yılını kutluyoruz. Herkese sağlık mutluluk diliyoruz. Yeni yıl öncesinde arkadaşlarla oyuncuların yeni yılını kutladık. Onlara ailelerine mutluluk sağlık diledik. Bu arada hem yazılı hem de görsel medyada Fenerbahçe ile ilgili çıkan haberlerden biraz bahsedelim. 3 Temmuz’u yaşadık. 3 Temmuz’u başka bir kulüp yaşasaydı bizim gibi ayakta duramazdı. Haklı olduğumuzu hep söyledik. Daha belgeler çıkacak. Çünkü 2009’da Devrimci Karargah’la beraber futbolda suç olmamasına rağmen şike ile ilgili cebir, şiddet ve ekonomik kazanç sağlama diye futbolda dinleme kararları almışlar. Telefon numaraları yok. Diğer telefonları belirleyen bilgiler adı altında başka isimlerle dinlemeler alınmış. Hatta o zaman biliyorsunuz sezon sonuna kadar bazı bakanlar çıktılar bu senenin şey olduğunu söylediler. 2010 yılındaki şampiyonluğu Fenerbahçe son maçta kaybetti. Daha öncesi için bunda şaibe olduğunu söylediler. Fakat bir hafta sonra Fenerbahçe kaybedince şaibe de bitti, bütün alınan telefon tapeleri, o zaman her şey kayboldu.Her şey su altına gitti. Onlar bir gün çıkacak, çıkartmak için de her türlü mücadeleyi vereceğiz. 
 

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Algı operasyonu yapılıyor”
3 Temmuz’da yaşadıklarımızı bugün de futbol takımı yaşamaya başladı. Bir algı operasyonu yapılıyor. NTVSpor bile biz yeniliyoruz ‘ne rezillik kupada’. Herkes bilsin ki Fenerbahçe’nin kupada iddiası yok. Biz bunu oyuncularımıza, antrenörlerimize anlattık. Sebebi şu; Fenerbahçe her oynadığı maçta 250 bin Euro futbolculara maç başı ödüyor. Bunun karşılığında yenerseniz 40 bin dolar alıyorsunuz.  Gruplar yapmışlar 6 maç. 6 maçta 1. 5 milyon Euro yalnız futbolculara ödenen para. Karşılığı 240 bin dolar, hepsini yenerseniz. Artı sakatlıklar ve diğer olayları da yaşarsanız büyük takımlar için handikap. Türkiye Kupası’nın yeniden organize edilmesi lazım. Eleme usulüne getirmek lazım. Bizler gibi büyük kulüplerinde az maç yapıp, bu işi bitirmesi lazım. Biz burada gençleri oynatmak, işte sakat ve oynamayan oyuncularımızı hoca maç kabiliyetlerini arttırsınlar diye oynatıyor. Onları hazırlamaya çalışıyor.  Alınan sonuç bizim için önemli değil. Geçen seneden önceki iki yılın Türkiye Kupası şampiyonuyuz. Bir espirisi vardı 25 sene alamamıştık, o espiri de kayboldu artık.  
 

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Stadın açılıp kapanması 500 milyar”
Bir taraftan diyorsun ki kulüplere, UEFA’da TFF futbolcuya borcun olmayacak. Bir taraftan da borç yaratmak için böyle bir sistem kuruyorsun. Böyle saçmalık olmaz. Ödemeyeceğim parayı neden Türkiye Kupası’nda oynatıp da yaratmaya çalışıyım. Gidiyim bankadan borç alıp, ondan sonra onlara dağıtayım. Öyle bir şey var mı? Yok. Federasyon buna çare bulacak. Stadımda maç yapıyorum. Kayserispor geliyor, Altınordu veya başkası gelecek önemli değil, seyirci yok. Bin kişi, O da kombine kartı olan. Bilet de satmıyorsunuz.  Stadın açılıp kapanması 500 milyar. Elektiriği suyu, bakımı. Güvenlikler falan.Dümeyi açtınız 500 milyar. Zarar. Kulüplere borç yapma diyorsun bir taraftan da borçlandırmak için her şeyi yapıyorsun. Bu yanlış. Önemli şey bu. Arkadaşlar konuşsun hatta. Mesele şu, Fenerbahçe geçen sene şampiyondur, aynı kadrosunu korumuş sadece Diego’yu kadrosuna katmıştır.İhtiyacı olduğu için. Yoluna devam etmektedir. UEFA, TFF kriterlerine de uyarak kulüpte maddi açıdan açık vermemek için bu sistemde lige başlamıştır. Ligin bugün üçüncüsü, 2 puan geride. Beşiktaş’la Galatasaray’la, Trabzonla’da deplasmanda oynamıştır.  İçeride Mersin ve Başakşehir maçlarını alırsak, alacağımıza da inanıyorum. Bugün de çocuklarla konuştuk. İnanıyorum bu iki maçı alırsak ilk devreyi lider bitireceğiz. İkinci devrede avantajlarımız var, oynayarak ama oynamadan kazanamazsınız. 
 

Başkanımız Aziz Yıldırım: “İkinci devre iyi hazırlanacağız ve şampiyon olacağız”
Türk futbolundaki, basındaki baronlar ısrarla Fenerbahçe’nin çok kötü  olduğunu, şunu bunu yazıp duruyorlar ve seyircinin kafasını karıştırıyorlar. Fenerbahçelilerin kafasını karıştırıyorlar. İstatistiklerle  İlhan bey, Mahmut bey anlatacak. Geçen sene, bu sene. Geçen seneki takımımız bu seneki takımdan çok ileride değil. Fenerbahçe’nin çok kötü olduğunu yazıyorlar. Kasımpaşa maçını 3-2 son dakikada kazandık. Antalya maçında top girmedi Emenike döndü gol attı. Karabük’te yenildik. Kaç tane maçı sayarım böle. Geçen sene de maçlar kaybettik. İlk devre topladığımız puandan belki 5 puan aşağıya toplamış olabiliriz. Geçen sene de büyük takımlar o kadar kötü değildi yani. Şimdi bunun dışında en önemli şey Fenerbahçe taraftarı stada gelsin, en azından 20 bin kombine sahipleri gelsinler takıma sahip çıksınlar inanıyorum ki ..Takıma sahip çıktıkları zaman inanıyorum ki bu çocuklar onların  istediklerini verecekler. Ama bir maç iki maç destekleyelim. Herkes bu baronların yazdıklarına inanıp da bu takımın arkasından çekilirlerse o zaman bu çocuklar daha çok üzülecekler. Biz de takviye yapamk için moral vermek için geldik. İnanıyorum ki 2 maçı da rahat geçecekler.  İkinci devre iyi hazırlanacağız ve şampiyon olacağız. Göreceğiz ki Fenerbahçe diğer büyük takımlardan iyi durumda. NTVSpor manşet atıyor, biz kupada yeniliyoruz veya berabere kalıyoruz ‘Fenerbahçe yine yenildi’ Beşiktaş yeniliyor, kupada iki maç kaybediyor. ‘Şerefiyle oynadı hakkıyla kaybetti.’ Artık ayıp oluyor. Hepsine ayıp oluyor.
 

Başkanımız Aziz Yıldırım: “Yalan üzerine gazetecilik olmaz”
Yazıyor, Fenerbahçe Faruk Ilgaz tesisleri olduğu yer 71 -77 dönüm, Kadıköy Belediyesi bedava verdi falan. Bir kere bu iki yerde Milli Emlak’ın. Birisi 5.5  dönüm Faruk Ilgaz, havuzun olduğu yer de 6.5 dönüm. Biz Faruk Ilgaz’ın yeri için mahkemeliyiz. Senede 3 trilyon kiralama bedeli ödüyoruz. Bizim yanımızda Galatasaray Tesisleri var, İstanbul Yelken var, onun yanın da başka bir yelken daha var. Birkaç tesis daha var. Hepsi bizim durumumuzda. Niye biz, herkesi yazın gazetecilik yapıyorsanız. Akşam gazetesi, gazetecilik yapıyor.  Böyle gazetecilik mi olur, havuzun olduğu dönüm 6.5 dönüm,  71 dönüm diyorsun.  Nerden uyduruyorsun? Böyle gazetecilik olmaz. Yalan üzerine gazetecilik olmaz.  Gazeteci olan dürüst, namuslu olacak ve doğru yazacak. Bizim ödediğimiz her sene 10-15 trilyon devlete kira parası ödüyoruz, her yerde. Okulu aldık 70 trilyon, devlete ödüyoruz. Hangi kulüp ödüyor. Geçen sene devlete 90 trilyon vergi ödedik. Hangi kulüp ödüyor. Bizi inceliyorlar şu anda,  atletizmde, yüzmede, boksta  çocuklara ödediğimiz paranın yüzde 15’ini yatırmış mıyız, yatırmamış mıyız. Bundan dolayı ceza kesiyorlar. Bir yere gitmez Türk sporu. Türk sporunu yeniden oturup dizayn etmek lazım. Konuşmakla da olmaz. Arkadaşlar devam edin..
 

Asbaşkan İlhan Ekşioğlu İstatistiklerle İlgili Bilgiler Verdi 
Ortalık yangın yerine döndürülmeye çalışıyor. Ne oldu, ne eksik var. Fenerbahçe kötü oynuyor? Başkanın söylediklerine bir cümle ekleyeceğim. Sonra bir kaç istatistik vereceğim. Bu oyuna gelmesinler. 3 Temmuz’u yaşayanlardan biri olarak söylüyorum.Bize yapılmaya çalışan operasyonun çok benzeri futbol takımına yapılıyor. Algı operasyonu, baya operasyon yapılıyor. Bütün Fenerbahçeliler bu haberlerden uzak dursunlar. Birbirlerini sosyal medyadan da doldurmasınlar, tabiri caizse..
İstatistikler; bu senenin 3 büyük kulübünü karşılaştırdığımız zaman hepsinde Fenerbahçe önde. Nedir bunlar. Sadece iki rakibimiz 23’er gol atmış Fenerbahçe 22 gol atmış.Diğerleri; son okuduklarım Fenerbahçe: 
 

Gol pozisyonu açık ara önde
Yediği gol: 12-13
Verdiği gol pozisyonu: 52-58-58
Attığımız şut: 161-204-213 
İsabetli şut: 42-77-81
Pas: 6 bin 37, 5 bin 648, 7 bin 481
İsabetli pas:  4 bin küsür, 4 bin küsür,  6 bin
İkili mücadele de top çalma: 197-187-288
Top kaybetme ikili mücadele: 180-240-185
Korner :72-64-92
Orta: 217- 271-308
Topla oynama yüzdesi: %54 %54 %58
 

Bunun neticesinde zaten penaltılar doğuyor.  Son 15 yılın verilerini topladığı zaman ligde en fazla 5. ciyiz. Gaziantepspor'dan da aşağıdayoz.  Tarafsız kurumların istatistikleri bunlar. Geçen yılın Fenerbahçesi ile bu yılın Fenerbahçesi karşılaştırılması
Topla oynama yüzdesi: 56-56
Topla oynama süresi 27 dakikadan 29 dakikaya..
Topla oynama sayısı:  644 -674
Başarılı pas sayısı: 353-400
Birinci bölgede pas: 161-152
İkinci bölge topla oynama:307-330
Üçüncü bölgede topla oynama: 172-193
Orta: 31-30
Şutlar: 16-15
Top kazanma: 24-28
Top kaybetme: 44-32
Köşe vuruşu: 6-7
Ceza sahasına atılan top: 52-80
Ceza alanında topla oynamada eşitlik var. 
Gol pozisyonu: 198- 190
 

Her şey yapılıyor. Attığımız gol diğer rakiplerden az olmamasına rağmen kulp uyduruluyor. Kötü futbol, kötü futbol..  Takıma sahip çıkan asılolan Fenerbahçe. Gelsin takıma sahip çıksın. Beni sev onu sevme onlar hiç önemli değil, gelsin takımına sahip çıksın. Bu operasyona kimse kapılmasın. Herkesin yeni yılını kutluyorum.
 

Başkanımız Aziz Yıldırım: "Emeklerinin karşısında ücret alıyorlar"
Televizyonda yorumcu yorum yapıyor, doğru yalan bir şey söylüyor para kazanıyor. Suyunu içiyor, viskisini içenler var.  Baronlar sohbetini yapıyor. Başkan kötü yönetim kötü hoca kötü, oyucular kötü. Bir tek onlar iyi. Onlar yaptıkları yalan yanlış haberlerle evlerine para götürüyorlar. Ev alıyorlar, en lüks yerlerde oturuyorlar, devlete vergi vermiyorlar. Ama bu çocuklar emekleriyle kazanıyorlar. Gerektiğinde sakatlanıyorlar futbol hayatları bitiyor, kazançları bitiyor.  Burada hazırlanıyorlar. İyi ya da kötü. Emeklerinin karşısında ücret alıyorlar. Yok onların ücretleri fazla, arabalara biniyor. Adam kendi parası ile biniyor, senin paranla binmiyor ki, yemek yiyor, arabasını kullanıyor, yaşantısını devam ettiriyor. Sen bunlarla uğraşma kardeşim. Burada yapılacak şey sahada gördüğünü anlatmaktır.  Emre’nin peşine takıyorlar kamera. Emre Volkan işte kötü adam. Şu bu kötü. Diğer takımlar da neler yapılıyor, hiç biri gündeme gelmiyor. Fenerbahçe ile olumlu olumsuz tepkilerle para kazanıyorlar. Akşam da evlerinde güzelce yiyorlar. Ayıp.. Bu çocukların emeklerine saygı göstersinler yalnız bunlar değil Türkiye’deki bütün sporcuların emeğine saygı göstereceğiz.  Tenkit ayrı şey, hakaret ayrı şey. Tenkit edeceğiz. Hakaret yok. Kazancını istediği gibi harcar. Vergisini veriyor, vergisini ödemiyorsa söylersin. Şikayet edersin. Ben 5 senede bir araba değiştiriyorum. Benim evimden daha iyi yerlerde oturuyorlar. Spor yazarları daha dün çaycılık yapanlar bu da ayıp değil yani. Her şeyi hepimizden çok iyi biliyorlar. 17 yıldır bu külüpte başkanlık yapıyorum. İdareciliğim de var. İlhan bey 15 sene, Mahmut bey basket futbol her şey. Biz hiçbir şeyi bilmiyoruz iki gün önce çıkan kafasına bant takıyor, efendim; Bizler hiçbir şey bilmiyoruz, Aragones’i getirenler istifa edecek. Niye istifa edecek. Allah rahmet eylesin. İspanya’yı Avrupa Şampiyonu yaptı.  Aragones gelirken Guiza’yı şart koştu. Alonso’yu şart koştu o zaman İngiltere’de idi alamadık. Ayıp, bilmeden konuşuyorlar. Burada antrenmanı izleyip bu çocuklar çalışmıyorlarsa, çalışmadıklarından dolayı hata yapıyorlarsa, tenkit etmek serbest. Dünya Kupası oynandı. Oyuncuların çoğu formsuz. Almanya’ya bakın, hiçbir tanesi daha kendine gelemedi. Dünya kupasında oynayan oyuncular kendilerine gelemedi. Kuyt ve Emenike de aynı şekilde. Dünya kupasına gittiler hiç tatil yapmadan bir ay orada futbol oynadılar. Hoşgörü ile bakacağız. Kaybetmek kolay.  Emenike’nin geçen menajeri geldi. Satmayı düşünüyorsanız konuşalım dedi, hayır dedim. Hemen 10 milyon Euro vereyim dedi hayır dedim. Biz mutluyuz ondan kalacak burada. Kaybetmek kadar kolay bir şey yok. Yaşlı ne yaşlısı ya. Eskiden 30 yaşında adama yaşlı futbolcu diyorlardı, ölümler 50 yaşında. Kader derdik hastalığını çözemezlerdi ölürlerdi, şimdi Allah’a şükür öyle mi. 80’lere 90, 100 yaşına kadar insanlar yaşıyor. Artık futbolun da yaşı uzadı. 35 olacak yani bunlar. 
 

Genel Sekreter Ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu: "Fenerbahçelileri mutlu etmek için uğraşıyoruz"
Hepsi güzel özetlendi. Fenerbahçeliler gelsin takıma sahip çıksın. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Bu çocukların haklarını gerçekten yiyorlar. 3-4 kişi bu algı operasyonu yürütüyorlar. 3 Temmuz’d ada yürüttüler ne oldu, belli. İnşallah şampiyon olup gerekli cevapları veririz. Hep beraber vermemiz lazım. Başkan iyi özetledi. İçimizdeki derdin bir parçası bunlar. Spor kulübüyüz. Tüm branşlarda başa oynuyoruz. Bir takım insanlara da buradan mesaj vermek istiyorum. Bizler Fenerbahçe için çok büyük emekler veriyoruz. Diğer baronları söyledikleri gibi yapmıyoruz. Yalnız Fenerbahçelileri mutlu etmek için uğraşıyoruz. Gelsinler bizleri mutlu etsinler. 12. Adam çok büyük güç.
 

Yönetim Kuru Üyelerinden Selim Kosif: "Şampiyon olacağız"
Şampiyon olacağız. Ve bu şampiyonlukta onların da emeği olsun. Futbolcularımız seyircimizi bekliyor. Biz iyi takımız, onları stada bekliyoruz. 
 

Yönetim Kuru Üyelerinden Yalçın Haker: "4.yıldız için destek bekliyoruz"

Herkesin söylediği gibi destek lazım.  4.yıldız için destek bekliyoruz. 4. yıldızın heyecanını  yaşamak zorundayız. Mersin ve Başakşehir maçlarına taraftarlarımızı bekliyoruz. Stadımız dolu olsun en azından kombine alanlar gelsin.  İçeride konuştuk. Hepsi bunun  bilincinde . İyi futbolla devreyi kapatcağız, 4. yıldızı kazanacağız.