Kulüpler Birliği, Deplasman Yasağinin Kalkmasi Yönünde Tavsiye Karari Aldi

11.08.2016

Kulüpler Birliği, Deplasman Yasağinin Kalkmasi Yönünde Tavsiye Karari Aldi

Bugün toplanan Kulüpler Birliği Vakfı, yeni sezon öncesinde bir dizi karar aldı. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, 15 Temmuz sonrası toplumda ortaya çıkan dayanışma ruhuna katkıda bulunmak amacıyla bir süredir uygulanan deplasman yasağının kaldırılması konusunda tavsiye kararı aldıklarını açıkladı.

 

Kulüp temsilcilerinin katılımıyla Maslak’tati Vakıf merkezinde yapılan toplantıda Fenerbahçemizi Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu temsil etti. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Vakıf Başkanı Göksel Gümüşdağ, deplasman yasağının kaldırılması kararı aldıklarını söyledi. FETÖ/PDY yapılanmasının futbol dünyasından temizlenmesi için tüm kulüp başkanlarının üstüne düşen görevleri yapacağına inandıklarını söyleyen Gümüşdağ, ayrıca yeni sezonda şiddet içeren görüntülerin yayıncı kuruluş tarafından ekrana getirilmemesi konusunda da hemfikir olduklarını söyledi.

 

Mosturoğlu: “Biz 15 Temmuz’dan önce görmüştük”

Toplantı sonrası FB TV’ye açıklamalar yapan Şekip Mosturoğlu, “Bizim daha önce dile getirdiğimizi FETÖ/PDY’nin spor camiasından temizlenmesi bugün gündem maddesiydi. Herkes oybirliğiyle bizim düşüncemizi gibi görüş bildirdi. Herkesin kendi kulübünde temizlik yapması öngürüldü. 15 Temmuz’dan sonra ortaya çıkan sosyal dayanışmayı katkıda bulunmak için deplasmana yasağının kalkması bir karar aldık. Bu tabii bir tavsiye kararı. Ben bunun faydalı olacağını düşünüyorum.  İnşallah 15 temmuzdan sonra toplumda ortaya çıkan dayanışma ruhu futbola da sirayet eder ve birleştirici bir rol oynar. Bu yapı 15 Temmuz’da milletin canına kast etti ama biz bunu 3 Temmuz’da görmüştük. Olayın daha öncesinin de olduğunu far etmiştik  Zaman içinde bu konuda da bir konsensüs olur sanırım” diye konuştu.