06.06.2011

Kürekçilerimizden 4X4'lük Başari

Büyükler Türkiye Kupası’nda mücadele eden kürekçilerimiz yarıştıkları 4 kulvarda da Türkiye Kupası’nın sahibi olarak, önemli bir başarıya daha imza attılar.

Yarışları Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Mali İşler Müdürümüz Tamer Yelkovan ile Yüzme Şubemizin Kaptanı Serkan Tutgun da takip etti.

Türkiye Kürek Federasyonu’nun yarış takviminde yer alan ve 4-5 Haziran tarihlerinde Sapanca Gölü Kırkpınar Parkuru’nda yapılan yarışlarda Türkiye’nin farklı illerden 17 kulüp mücadele etti.

Fenerbahçe Spor Kulübü Kürek Şubemizin de 40 kişilik kafile ile katıldığı yarışmalar bugün yapılan Büyük Erkekler ve Büyük Bayanlar yarışları ile tamamlandı.

Fenerbahçemiz, Büyük Erkeklerde 153 puan ile birinci, Galatasaray 134 puan ile ikinci, Çayırova Şişecam ise 16 puan ile üçüncü olurken, günün bir diğer yarışı olan Büyük Bayanlar kategorisinde ise Fenerbahçemiz 78 puan ile birinci, ODTÜ ise 57 puan ile ikinci oldu.

Öte yandan 4 Haziran Cumartesi günü yapılan Büyük B Erkekler (U23) kategorisinde Fenerbahçemiz 150 puan ile birinci, Şişecam Çayırova 124 puan ile ikinci, Galatasaray 52 puan ile üçüncü olurken, Hafif Kilo Bayanlar yarışlarında ise kürekçilerimiz 75 puan ile birinci, Çayırova Şişecam 22 puan ile ikinci, Anadoluhisari ise 19 puan ile üçüncü olmuştu.

4-5 Haziran tarihleri arasında Sapanca Gölü Kırkpınar Parkuru’nda düzenlenen Büyükler Türkiye Kupası, ödül törenin ardından sona erdi.

Ödül töreni sonrasında kürekçilerimiz, kupa ve madalyayaları ile objektiflerimize poz verdiler.