27.04.2014

Kürekte Şampiyonuz

Sapanca Kırkpınar mevkiinde düzenlenen Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası’nda Fenerbahçemiz hem erkekler hem de kadınlarda Türkiye Şampiyonu oldu.


Büyükler Türkiye Kürek Şampiyonası Yarışları Sapanca Kırkpınar mevkiinde yapılan ikinci gün müsabakaları ile tamamlandı.


Yarışları, Mali İşler Koordinatörümüz Tamer Yelkovan, Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya, Yüzme Şube Kaptanımız Serkan Tutgun ve Fenerbahçe Eğitim Kurumları Genel Müdürü Adnan Ersan da izledi.


Sabah erken saatlerde başlayan ikinci ve son gün yarışlarında kürekçilerimizin performansları göz doldurdu.


Büyük A Erkekler 8 tekte, Büyük A Erkekler tek çiftte, Büyük A Erkekler 2 tekte ve Erkekler hafif kilo 4 tekte yarışları lider tamamlayan ekibimiz zirvenin sahibi oldu. Bayan Kürekçilerimiz ise Büyük Bayanlar 2 tekte ve hafif kilo bayanlar 2 çifte yarışları ilk sırada tamamladı.


Bu başarılı sonuçların ardından erkeklerde 1050 puan, bayanlarda ise 500 puanla şampiyon olduk.  Galatasaray ise erkeklerde 980 bayanlarda da 220 puanla ikinci oldu.


Yarışların sonrasında sporcularımız kupalarını Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven’in elinden aldılar. Kupa törenin ardından kürekçilerimiz büyük sevinç yaşadı.

 

Sporcularımız ilk gün yarışlarında ise, hafif kilo erkekler 2 çiftte, hafif kilo erkekler 4 tek ve büyük B erkekler 4 tek de birincilik, bayanlarda da hafif kilo 2 çiftte ve hafif kilo 4 çifte de birincilik elde etmişlerdi.