Kurumsallaşmanin Öncüsü Fenerbahçe

26.01.2013

Kurumsallaşmanin Öncüsü Fenerbahçe

Tüm Dünyada Sporun önemli bir endüstri haline gelmesi, hızla büyüyen bütçeler , faaliyet alanlarının artması Spor Kulüplerinde Kurumsallaşmayı en az sportif başarı kadar önemli bir konuma taşımıştır.

UEFA bu amaçla  kulüplerin finansal yapılarının sağlıklı ve sürdürülebilir yapılara ulaştırılabilmesi adına "Finansal Fair Play" uygulamasını başlatmıştır. Bu sayede futbolun finansal yönüne ilişkin yeni düzenlemeleri hayata geçirerek disiplinli bir yapı sağlanması hedeflenmektedir.

Her zaman inanç ve vizyonunu ortaya koyarak önemli adımlar atan ve ilk olmayı başaran  Fenerbahçe Spor Kulübü kurumsallaşma adına yaptığı yapılanma çalışmalarıyla bir kez daha öncü olma vizyonunu ortaya koymuştur.

Derneğimiz, kurumsallaşma konusundaki bu yeni yapılanmanın Kulübümüz ve Ülke Sporunun geleceği adına büyük önem arz ettiği görüşündedir.

Bu bağlamda, sahip olduğu tecrübe, vizyon ve liderlik vasıfları ile CEO ve Fenerbahçe Spor Kulübü ile bağlı iştirak ve şubelerinde İcra Komitesi Başkanı olarak atanan Sayın Hakkı Hasan Yılmaz’ın liderliğinde Kulübümüzün, Kurumsal Yönetim anlamında hızlı ve etkin adımlar atacağına inanıyoruz.

Bu vesileyle 1907 Fenerbahçe Derneği adına Sayın Hakkı Hasan Yılmaz’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.  Kurulduğu günden bu yana tüm enerji ve harekete geçirebileceği kaynakları Fenerbahçe için kullanmayı amaç edinen Derneğimiz, her zaman olduğu gibi bu yeni yapılanma kapsamında, ihtiyaç duyulacak her alanda kendisine destek vermeye hazır olacaktır.

Saygılarımızla,

1907 Fenerbahçe Derneği